V hlavách jim doznívají oslavy Vánoc, blíží se přelom roku, ale hokejisty čeká ještě práce. Do konce letopočtu s číslovkou 11 sehrají dvě extraligová kola.

Celek Plzně se ve středu od 17.30 hodin utká v domácí ČEZ Areně se Zlínem a v pátek vyrazí indiáni do Třince.

„Vánoce byly fajn. O to víc, že svátky s námi slavila i moje maminka,“ ohlédl se plzeňský trenér Marian Jelínek.

Svou hokejovou rodinu však z rozjímání vytrhl už na Štěpána. „V pondělí jsme zase normálně trénovali. Přece jen je před námi nejspíš zlomový měsíc,“ podotkl hlavní kouč indiánů.

V lednu totiž Plzeňští sehrají dvanáct plánovaných utkání a k tomu dvě dohrávky. „Spolu se zbývajícími dvěma duely v končícím roce jde o zápasovou porci, která výrazně ovlivní vývoj základní části,“ prohlásil trenér potěšený aktuální pozicí Plzně.

Modrobílí jsou i přes dvouzápasové manko v tabulce třetí, o šest bodů za vedoucí Spartou Praha a jen o bod za druhým Mountfieldem.

Na lichotivou příčku se Západočeši vydrápali i díky sérii devíti utkání, v nichž vždy bodovali. Naposledy před Vánoci udolali doma po dramatickém obratu pražskou Slavii 4:3.

„Víc než na nějakou sérii se musíme znovu soustředit na nejbližší utkání. Být v něm hladoví po úspěchu,“ zdůraznil Jelínek před duelem s pátým Zlínem.

A jen jako statistiku vnímá fakt, že Plzeň svého dnešního soka v minulých šesti zápasech vždy porazila. Naposledy na jeho ledě 3:1.

„Ale třeba předtím doma jsme získali druhý bod až po trestných stříleních,“ připomněl Jelínek. „Zlín je zkušený štiplavý tým, který umí bránit, ale i kousnout. Navíc jeho přesilovková formace v čele s Leškou může hrát i poslepu.“

Do plzeňské sestavy se po zranění kolena vrací obránce Jiří Hanzlík, tým naopak opouští jiný bek Jan Dresler.

„Protože se udravil Franta Kaberle a teď i Jirka Hanzlík, byl Jan Dresler uvolněn do Slavie na hostování do konce sezony,“ potvrdil sportovní sekretář Jaromír Zavoral.

Mimo hru však stále zůstávají Tomáš Frolo, Pavel Vostřák a Ondřej Kratěna. Nejistý je i start nejproduktivnějšího Plzeňana Radka Dudy. Ne snad kvůli nějakému prohřešku nebo zranění hokejového bouřliváka.

„Radek očekává narození děcka a chce být u porodu,“ vysvětlil možnou absenci Dudy trenér Marian Jelínek. „Pochopitelně bychom si přáli, aby stihl obojí, šťastnou událost i zápas,“ zdůraznil kouč.