„To byla ale minulá sezona,“ zahánějí Plzeňští vzpomínky na nepovedenou sérii. Prohráli ji 1:3 na zápasy. Tipec týmu Lasselsbergeru tehdy zatrhlo šikovné veteránské duo Patera s Procházkou.

„I nyní si právě tyhle dva hráče budeme víc hlídat. Osobní obranu na ně ale nechystáme.,“ říká plzeňský asistent Milan Razým.

„Jsou úspěšní, stejně jako tým Kladna obecně, v brejcích, v přesilových hrách. A na to se musíme nachystat,“ míní Razým.

V úvodu soutěže úspěšné Kladno má nyní za sebou čtyři porážky, v tabulce dál druhá Plzeň v nedělním kole přemohla doma Liberec. „Sice až po nájezdech, ty dva body jsou vydřené, ale vzhledem k vývoji zápasu nesmírně cenné,“ tvrdí Razým.

Spolu s hlavním koučem Pavlem Hynkem vyšlou dnes do boje stejný tým jako předtím. „Zápas s Libercem jsme přečkali bez úhony,“ hlásí Razým.

Včera měli plzeňští hráči jen lehký trénink. „Dominuje regenerace. Únava se totiž v rychle běžící extralize kumuluje, ale situace je stejná pro všechny,“ říká.

Kladenští žehrají na slabší defenzivu. „Vzadu děláme příliš individuálních chyb a to by nás dnes mohlo mrzet dvojnásob,“ zdůrazňuje kladenský asistent Petr Kasík. „Rozjetá Plzeň hraje výborně, agresivně, ale s tím se musíme vyrovnat,“ dodává Kasík.

Fabuš: Nájezdy, to je ten pravý adrenalin

Nájezdy. V hokejové extralize poslední možné rozuzlení zápasu. Zdvihá tlak hráčům na ledě i divákům.

Ošidná loterie, říkají jedni. „Nemusím je,“ přiznal po nedělním souboji s Libercem plzeňský brankář Roman Málek. Duel devátého kola přitom Lasselsberger vyhrál 4:3 právě až po nájezdech.

Diváci v ČEZ Aréně si penalt užívali poprvé v sezoně, a hned měrou vrchovatou. Vítěznou definitivu přinesla Plzni teprve sedmá série. Úspěšná střela Jakuba Šindela v jeho už druhém nájezdu na Hniličku.

„V obou případech jsem chtěl zvolit beckhendovou kličku, ale ani jednou jsem se k ní nedostal,“ říkal po utkání autor vítězné trefy. „Hodně záleží na reakci gólmana. Podruhé jsem viděl, že je Hnilička hodně zalezlý v brance a hlídá si levou stranu. Proto jsem volil sřelu.“

Dvakrát jel na ochránce liberecké svatyně i Peter Fabuš. „Nájezdy mám rád. Je to ten pravý adrenalin,“ tvrdil po zápase. Jenže na Hniličkovi vždy ztroskotal. „Kdybych nebyl dřevák a dal hned první nájezd, tak se fanoušci nemuseli tolik nervovat,“ říkal sebekriticky.

Jenže právě Fabuš v 53. minutě posunul svým gólem na 3:3 souboj do prodloužení a k nájezdům. Předtím Plzeň sice vyrovanala dvougólový náskok soupeře, ale krátce poté znovu inkasovala.

„Pořád musíte věřit, že se nějaká šance ujme,“ podotkl slovenský reprezentant. „Ta výhra je důležitá, ale stála nás spoustu sil. Jen malinko si odpočineme a jdeme hned zase na Kladno.“