Předtím v hokejové extralize soupeře válcovali, teď prohrávají. Plzeň a Pardubice. Dnes se střetnou.

Zápas druhého týmu tabulky s třetím začíná v ČEZ Areně od 18.10 hodin. V čase, kdy startují všechna dnešní utkání 51. kola.

Souboj s Pardubicemi je pro Indiány posledním domácím vystoupením před vstupem do play off.

Základní část Plzeňští završí nedělním duelem v Liberci a do vyřazovacích bojů poté vstoupí domácími zápasy 10. a 11. března proti zatím neznámému soupeři.

Vzejde z předkola play off. V tom se se na tři vítězství utkají celky, které se po 52. kole umístí na sedmém až desátém místě.

„Zatím je pro nás důležité dohrát důstojně základní část,“ uvedl plzeňský asistent Milan Razým.

Už tři zápasy totiž modrobílí neznají chuť vítězství.

Úterní duel na ledě poslední Mladé Boleslavi prohráli v prodloužení 4:5 a předtím si doma uřízli ostudu porážkou 0:4 s Kladnem.

„Příliš inkasujeme a sráží nás i častá vyloučení. Doma ale musíme zase zabrat. Už kvůli fanouškům,“ vyhlásil obránce Jiří Vykoukal. Do plzeňské ofenzivy se po zranění kolena vrací Tomáš Vlasák. „Jdu to zkusit, abych se po té pauze otestoval v zápase a věděl, na čem zapracovat. Do play off ještě nějaký čas zbývá,“ podotkl útočník a v této sezoně velký smolař. Už předtím totiž kanonýra brzdilo zranění kotníku i kolena.

Mimo zůstávají dál Dušan Andrašovský a Pavel Vostřák. Nejistý je start obránce Jiřího Hanzlíka, navíc se Plzeň musí obejít i bez přísně distancovaného Jaroslava Modrého.

„Stále hrajeme o třetí místo a chceme být třetí,“ řekl o pardubických ambicích asistent Ladislav Lubina.

Na čtvrtý Liberec mají Východočeši náskok tří bodů. Do sestavy ´perníkářů´ se po odpykání disciplinárního trestu vrací Aleš Píša.