ČEZ aréna bez proudu

Měla to být oslava hokeje – do Chomutova přijel silný tým Plzně v čele s českou hokejovou hvězdou Martinem Strakou, Česká televize zařadila tento zápas do programu svého sportovního kanálu. Jenže technika na stařičkém stadionu udělala čáru přes rozpočet fanouškům i televiznímu štábu. Nikdo asi nečekal, že v aréně, která nese název po elektrárenském gigantu ČEZ, se zápas neodehraje kvůli výpadku proudu.

Ve třetí minutě poslední třetiny, přímo při hře, totiž na stadionu zničehonic zhasla světla. Rozhodčí hru přerušili a hokejisté v šeru čekali, jestli se proud podaří nahodit. Stejně jako hokejoví fanoušci z celé republiky u televizí. Ti mohli sledovat buď zšeřelý chomutovský stadion nebo přestávkový program.

Fanoušci se zatím bavili skandováním „už je to tady“, protože ti věrní podobnou situaci na chomutovském stadionu nezažili poprvé. „Někteří dokonce vytáhli svíčky. Asi věděli, že to přijde,“ smál se nastalé situaci komentátor České televize. Ti stáří stadionu komentovali už na začátku přenosu. „Doufejme, že nevypadne proud, jak se tady stává,“ prorokoval dokonce nechtěně jeden z nich. I fanoušci už vědí své. „Z legrace jsme už dopředu říkali – budeme v televizi, bude průšvih,“ hlásil Deníku ze stadionu jeden z fanoušků.

Jak Deník po zápase zjistil, chyba nebyla přímo na stadionu, ale v rozvodně ČEZu, která proud na stadion dodává. Jenže to věděl málokdo a televizní reportéři i fanoušci tak mohli do stařičkého chomutovského stadionu šít o sto šest.

Plzeň kvůli tmě „vzdala“

Oba týmy čekaly asi čtvrt hodiny, až kapitán Plzně Martin Straka požádal o ukončení zápasu. Plzeň sice vedla 3:0, ale výsledek bude pravděpodobně kontumován. Paradoxně ve prospěch Chomutova, protože zápas „vzdala“ Plzeň. Takové byly alespoň první televizní ohlasy i reakce ze strany plzeňských hráčů. Na webu plzeňského celku se naproti tomu „slaví“ vítězství s tím, že zápas byl ukončen po dohodě týmů. Je také možné, že o výsledku bude rozhodovat ještě svazová komise.

„V zápasech dospělých jsem tohle ještě nezažil,“ komentoval způsob, jakým zápas skončil, plzeňský útočník Tomáš Vlasák. „Ale další půl hodinu nemělo smysl čekat, čeká nás ještě hodně cestování a zítra máme trénink. Tak jsme holt asi prohráli.“ Při zmínce o možné kontumací se usmíval, Plzeň ani Chomutov totiž nemohou postoupit do semifinále poháru, takže mužstvům o tolik nešlo.

Zápas: Skórovali jen hosté

A co se samotného zápasu týče? Domácí hokejisté nastoupili proti Plzni aktivně a vypracovali si několik šancí. Ty ovšem nevyužili a Plzeňští domácím ukázali, jak se šance mají proměňovat, v rozmezí mezi jedenáctou a třináctou minutou skórovali plzeňští Modrý s Heřmanem – 0:2.

Ve druhé části se Chomutovští snažili otupit tlak hostů, ale ti hráli zkušeně to, co potřebovali a domácí naráželi na neprostupnou obranu. Naopak ve 25. minutě přidal třetí gól západočechů Dvořák a o vítězi zápasu tak bylo prakticky rozhodnuto.

Utkání nakonec nečekaně skončilo v čase 43:00..

KLH Chomutov – HC Plzeň 1929 0:3 nedohráno (0:2, 0:1, ukončeno ve 3. třetině pro výpadek produ)

Chomutov: Hanuljak – Pavlas, Rutta, Grof, Pulpán, Všetečka, Ťupa, Bombic, Trefný – Kraft, Eiselt, Procházka, Trochta, Domin, Skořepa, Jeslínek, Hašek, Tauš, Charousek, Míka, Mikšovic.

Plzeň: Francouz – Obrien, Modrý, Benák, Hanzlík, Benda, Dresler, Dobrovolný, Boháč, Bomersback, Straka, Vlasák, Scofield, Kracík, Tvrdík, Stránský, Kovář, Lev, Adamský, Heřman, Dvořák

Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Mašek.