S hokejisty by měl v Bratislavě od úterka trénovat Milan Gulaš ze Škody Plzeň, který z přípravy na turnaj vypadl kvůli zdravotním potížím. Teď se ale nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec uplynulého ročníku extraligy vrací do boje o místo v české sestavě.

„S Milanem jsem mluvil a potvrdili jsme si to. Kvůli nemoci má za sebou dlouhou herní pauzu, takže ho určitě čekají individuální tréninky a o jeho případném nasazení v turnaji rozhodne trenérský štáb,“ prozradil sportovní manažer Tomáš Vlasák na webových stránkách hokejové Škodovky.

Český národní tým má na soupisce pro šampionát stále tři volná místa do pole. Jedno z nich by mělo připadnou Radku Faksovi z Dallasu, tedy pokud bude fit. V Bratislavě na šanci čekají obránce Petr Zámorský a útočník David Tomášek. Teď se k nim přidá i Milan Gulaš. Z Bratislavy už naopak odcestoval další útočník Robin Hanzl.

Pro Gulaše jde o nečekanou příležitost, jak si konečně zahrát na velkém hokejovém turnaji.

O tuhle šanci čtyřiatřicetiletý útočník předtím několikrát přišel, když z nominace českého týmu vypadl na poslední chvíli. Jako před mistrovstvím světa v roce 2010 a 2014. Loni ho zase zranění z přípravy obralo o start na olympiádě. Nejlepší hráč uplynulé extraligy má za sebou ale další skvělou sezonu a svou extratřídu potvrzoval i na mezinárodní scéně.

FBŠ Slavia Plzeň x Florbal Židenice
Trenér Slavie Vít Procházka: Splnili jsme si sen