Díky, Tome!, tenhle vzkaz uvozuje na webu hokejové Plzně zprávu, že po sezoně skončí na pozici sportovního manažera Tomáš Vlasák. Už nějaký čas poletující spekulace se potvrdily.

Někdejší útočník a trojnásobný mistr světa, který manažerskou pozici v plzeňské Škodovce zastává od roku 2015, se loučí po vzájemné dohodě.

„Za mým odchodem nejsou rozepře nebo nějaké hádky v klubu, ale osobní důvody a také touha vyzkoušet něco nového,“ uvedl Vlasák pro klubový web. „Ano, je pravda, že jsem nesouhlasil s finálním rozhodnutím u některých příchodů či odchodů, ale to k téhle práci patří. Martinu Strakovi bych chtěl poděkovat za příležitost, kterou mi dal, nasbíral jsem v Plzni obrovské zkušenosti. Klubu přeji hodně úspěchů,“ řekl ke svému odchodu 49letý borec, který si zahrál i slavnou NHL.

V Plzni působil Tomáš Vlasák jako hráč od roku 2007, kdy ukončil angažmá ve Švédsku. V modrobílém dresu válel.

V sezoně 2010/2011 ovládl Vlasák jako první plzeňský hráč bodování základní části extraligy (52 zápasů/30 gólů +38 asistencí) a stal se i nejlepším střelcem soutěže. V roce 2013 přispěl k zisku titulu a zvlášť excelentními výkony ve dvojici s Martinem Strakou se zapsal do srdcí fanoušků.

V plzeňských barvách odehrál šikovný forvard celkem 384 utkání, v nichž si připsal 360 kanadských bodů (148+212). Úžasná bilance.

Hráčskou kariéru ukončil Vlasák v roce 2015 po sezoně v pražské Slavii a následně zaujal v Plzni post sportovního manažera. Vedle skládání týmu a shánění posil si vyzkoušel i práci asistenta trenéra.

Na plzeňské střídačce působil Vlasák v sezoně 2015/16 spolu s Martinem Strakou a Ladislavem Čihákem a pak ještě v ročníku 2021/22 s dvojicí Václav Baďouček, Miloš Říha.

V posledních letech se Vlasákovi dařilo shánět posily pro Škodovku na severu Evropy. Mezi Indiány přitáhl mj. Finy Aleksi Rekonena, Aleksi Laaksa nebo švédské hráče Ludwiga Blomstranda a v této sezoně šikulu Tima Söderlunda. Nově by měl Vlasák působit v Mladé Boleslavi.

„Tomášovo rozhodnutí změnit působiště respektuji a nebude se mi s ním loučit jednoduše. Společně jsme toho hodně prožili jak na ledě, tak mimo něj. Naše pracovní cesty se rozcházejí v dobrém. A i když jsme vždy neměli na věc stejný názor, dokázali jsme najít řešení,“ uvedl generální manažer a spolumajitel klubu Martin Straka. „Skládat tým je v posledních letech složité, finanční nároky hráčů se zvyšují a není jednoduché udržet krok. I tak jde velká spousta úspěchů v tomhle ohledu právě za Tomášem. Za to mu děkuji a přeji mu hodně úspěchů v další kariéře,“ zdůraznil Straka.

Zklamání plzeňských hokejistů po vyřazení z play-off.
Tři porážky a šup z kola ven. V Plzni nastanou změny. Přijde Klepiš?