Indiáni, kteří se museli obejít bez potrestaného kapitána Gulaše, nakonec páteční zápas 25. kola s Vervou vyhráli 2:1 po nájezdech.

Ten rozhodující ve čtvrté sérii proměnila útočná posila modrobílých Kovář, který v nejvyšší domácí soutěži nastoupil po více než pěti letech.

Zápas byl skoupý na góly.

Ačkoliv však skóre zůstávalo na nulách, hrál se svižný hokej a šance se rodily na obou stranách.

Do úvodní se dostali hosté už po 55 sekundách boje, kdy právě Kovář vyzval přihrávkou k zakončení spoluhráče, který ale Januse neprostřelil.

Podobný průběh mělai druhá část.

Akce se střídaly před oběma brankami, ale jak domácí gólman Janus, tak Milčakov na plzeňské straně dál dominovali.

Do třetí dvacetiminutovky však vstoupila dravěji Plzeňa byla odměněna.

Na domácí branku tvrdě vypálil Kratěna a kotouč z dorážky dostal do litvínovské sítě Němec.

Diváci se gólu dočkali až téměř po 44 minutách, ale radost z toho měli jen fanoušci hostů.

Škodovka těsný náskok obětavě bránila, ale když už se zdálo, že Němcův zásah bude mít cenu tří bodů, vybrali si hosté slabší chvilku.

Hráli přesilovku, ale domácí v oslabení dokázali srovnat.

Do brejku se rozjel kapitán Trávníček parádně přihrál před branku Gerhátovi a ten ranou bez přípravy poslal zápas do prodloužení.

Do konce třetiny chyběly necelé tři minuty.

Potom v 63. minutě mohl rozhodnout domácí Hübl, tváří v tvář Milčakovovi ale zvedl puk těsně nad branku.

Vítěze tak určil až penaltový rozstřel a zatímco na plzeňské straně uspěli Kratěna s Kovářem, za Vervu se trefil jen Lukeš.

Nedělní kolo ukončí první polovinu základní části. Plzeň hostí od 16.30 hodinv derby Energii Karlovy Vary.

VERVA LITVÍNOV – HC ŠKODA PLZEŇ 1:2 po nájezdech

Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 - 0:0. Branky a nahrávky: 57. Gerhát (Trávníček, Ščotka) – 44. V. Němec (Kratěna, D. Kindl), rozhodující nájezd Jan Kovář.

Rozhodčí: Hribik, Bjälkander (Švédsko) – Ondráček, Špůr.

Vyloučení: 3:3, navíc D. Kindl (Plzeň) 10 minut.

Bez využití. V oslabení: 1:0.

Střely na branky: 25:36.

Diváci: 5 534.

Nejlepší hráči: Jaroslav Janus – Vojtěch Němec.

HC VERVA Litvínov: Janus – Porseland, Ščotka, L. Doudera, Baránek, Romančík, Suchánek, Březák – Petružálek, J. Mikúš, Kašpar – Válek, V. Hübl, F. Lukeš – Myšák, Gerhát, Trávníček – D. Tůma, J. Kloz, Jurčík. Trenéři: Razým a Skuhrovec.

HC Škoda Plzeň: Milčakov – Kvasnička, Čerešňák, Allen, Jones, Vráblík, L. Kaňák, Pulpán – Stach, Jan Kovář, Indrák – D. Kindl, Kratěna, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle – Kantner, Preisinger, Pour. Trenéři: Čihák, Hanzlík a Špaček.