Po Houdkovi s Piskáčkem plzeňský klub představil dalšího nového člena defenzivy.

Generální manažer Martin Straka zalovil v teritoriu parťáka z NHL i reprezentace Jaromíra Jágra. V pořadí pátou posilou Indiánů je Marek Baránek, 185 cm vysoký obránce, který v minulé sezoně pomohl Kladnu k záchraně v nejvyšší soutěži. V Plzni teď podepsal roční kontrakt s opcí.

„Marek má v sobě obrovský potenciál. V minulých dvou sezonách udělal velký progres. Je to z mého pohledu vyvážený bek – umí přitvrdit, ale na Kladně k tomu hrál přesilovky a dělal v nich boky,“ komentoval novou akvizici sportovní manažer Tomáš Vlasák.

„Do Plzně mě přitáhlo útočné pojetí hry, i to jak v klubu pracují s mladými hráči. Tohle mi bylo vždy sympatické,“ uvedl k podpisu smlouvy Baránek. „Mám rád tvrdou hru, dokážu být nepříjemný pro soupeře a tím pomáhat týmu. Ale zároveň rád podpořím útok a hrál jsem i přesilovky,“ představil se na webu hcplzen.cz 27letý rodák z Ústí nad Labem, který od dorostu působil v Litvínově.

V extralize odehrál za Vervu pět sezon a v ročníku 2014/15 slavil s týmem zisk titulu. Tu sezonu se Baránek dostal i na mistrovství světa do 20 let, kde si zahrál po boku Davida Pastrňáka, Jakuba Vrány či Pavla Zachy.

V dalších sezonách střídal extraligu s druhou nejvyšší soutěží. Na hostování se objevil v Karlových Varech, Mostě nebo Kadani.

Předminulý rok se Baránek vydal poprvé na zahraniční štaci. Na Slovensku si dal jednu sezonu v dresu Košic a už tam ukázal, že vedle plnění defenzivních úkolů dokáže být produktivní. Ve 42 zápasech udělal 24 bodů, což je na beka solidní bilance.

Své místo měl i v rytířské družině Jaromíra Jágra bojující o přežití. Dostával značný ice-time, přes dvacet minut na zápas, a výsledkem bylo 19 bodů v 48 zápasech za dva góly a 17 asistencí. A s průměrnou bilancí bod na zápas (2 góly + 3 asistence) byl Baránek platný i poté v baráži.

„Očekávání teď musím potvrdit v plzeňském dresu,“ je si vědom Marek Baránek.

Ve Škodovce není posledním novicem. Klub má v talonu minimálně ještě jednu posilu, kterou odtajní následující den. 

Michal Houdek.
Škodovka hlásí další posilu, odchovanec Houdek se vrací do Plzně