Po debaklu 0:7 v Litvínově přišel další políček v podobě domácí porážky s Karlovými Vary. V derby sice výrazně obměněný tým Indiánů dokázal hrozivých 0:7 zmírnit na přijatelnější konec 4:7, ale ani tak to není tři týdny před startem extraligy důvod k jásotu.

„Asi je lepší dostat takovou lekci teď než v sezoně. Do začátku extraligy ještě nějaký čas zbývá, ale musíme se ve všem zlepšit,“ reagoval na další výprask útočník Jan Schleiss.

Ve dvou třetinách přípravného derby to byl ze strany Indiánů pustý zmar a Energie toho využila k sázení gólů. Po třetině vedla 2:0, po druhé 7:0. Karlovarský příval nezastavilo ani střídání gólmanů, kdy zkušeného Miroslava Svobodu na čas nahradil mladý Jakub Vondraš.

„Dvě třetiny byly z naší strany šílené. Neplnili jsme si povinnosti, soupeř nás přehrával a napadaly jim tam góly. Jediným pozitivem je zlepšený výkon v posledním dějství, kdy jsme se oklepali a naše hra měla nějakou úroveň. Ale ani to nás neomlouvá,“ řekl Schleiss.

Právě 27letý forvard svým gólem v úvodu třetí části Škodovku probral a výsledkem bylo zmírnění debaklu.

„Zabránili jsme hrozícímu ponížení, protože zápas mohl klidně skončit 0:10. Je to pro nás druhá facka v krátkém čase a máme rozhodně na čem pracovat. Nic jiného než tvrdá práce nás na vítěznou vlnu nedostane,“ burcoval zkušený borec.

A odmítl, že by tým vrátila do hry slovní bouřka v kabině. „Něco jsme si k tomu řekli, ale zatím je asi zbytečné příliš zvyšovat hlas,“ podotkl Schleiss.

A nechtěl se vymlouvat ani na průvan v plzeňském týmu, v němž je deset nových hráčů. „Jsme profesionálové a musíme šlapat za jakýchkoliv podmínek. Obměna mužstva může mít vliv, ale rozhodně to není důvod naší špatné hry,“ uvedl borec, který premiérově vedl Škodovku v roli kapitána a porážku nesl těžce. „Samozřejmě si to člověk víc bere. Ale musíme držet pospolu a mít pozitivní myšlení,“ zdůraznil.

Odhodlání Indiánů prověří další přípravný zápas – ve čtvrtek od 17.00 v Mladé Boleslavi.

V cíli hlavního závodu se na tváři Jindřišky Zemanové i po téměř tří a půl hodinové dřině objevil úsměv.
Protrápená Xterra Germany. Přesto byla Zemanová dvakrát v desítce