Sezona 2015/16

Omlazená sestava Škody završila základní část na čtvrtém místě a v play-off narazila na pátou Olomouc. Sérii zahájila Plzeň výhrou 1:0 v prodloužení, o niž se postaral gólman Machovský a rozhodující trefou T. Svoboda. Pak už byli Indiáni lepším týmem a jediný bod dovolili soupeři připsat až ve čtvrtém duelu na Hané. V semifinále už Plzeňští nestačili na Spartu a brali bronz.

Fakta čtvrtfinále: Plzeň – Olomouc 4:1 (1:0 pp, 4:2, 8:1, 1:2, 2:1). Pamětníci ze stávajícího týmu Škody: Kracík. Trenéři: Michal Straka, Ladislav Čihák.

Konečné umístění: 3.místo

Plzeňský útočník Jaroslav Kracík na snímku z posledního utkání s Olomoucí vpravo.
Olomouc je nepříjemný soupeř, říká hokejista Kracík

Sezona 2017/18

Plzeň posílená o produktivní duo Milan Gulaš, Tomáš Mertl ovládla suverénně základní část, když v honbě za Prezidentským pohárem posbírala rekordních 107 bodů. Ve čtvrtfinále Škodovka narazila na osmou Olomouc, která se mezi čtvrtfinalisty protlačila z předkola. Čekáním na soupeře vychladlí Indiáni hned v prvním duelu doma padli po nájezdech, následně se už rozjeli a postup stvrdili domácí výhrou 5:0. Poté v semifinále Škoda podlehla Kometě a musela se spokojit s bronzem.

Fakta čtvrtfinále: Plzeň – Olomouc 4:1 na zápasy (2:3 sn, 4:2, 4:3, 2:0, 5:0). Pamětníci ze stávajícího týmu Škody: Čerešňák, Gulaš, Mertl, Kracík, Kantner. Trenéři: Martin Straka, Ladislav Čihák, Tomáš Vlasák.

Konečné umístění: 3. místo

TRENÉR ZDENĚK PATA (na snímku vlevo) se snaží vést začínající hokejisty na dálku, když není možné trénovat.
Pata: Bez rodičů by tréninky na dálku nemohly fungovat

Sezona 2018/19

Zato poslední bitva mezi tehdy třetí Plzní a šestou Olomoucí se natáhla až na nejzazší mez. Ačkoliv Škoda na úvod zvítězila 8:1, tak po druhém utkání v Plzni byl stav 1:1 a po odvetách u soupeře zase 2:2. A i když se poté Škodovka přiblížila doma postupu, tak Kohouti na Hané ještě konec odvrátili. Sedmý duel v Plzni už Indiáni urvali, i když jen těsně. Po první třetině vedli 3:0, ale Mora snížila a v 58. minutě dala kontaktní gól. Brankář Frodl s podporou Gulaše a spol. však postupovou výhru 3:2 uhájil. V urputné bitvě o finále Indiáni podlehli těsně pozdějším mistrům z Třince a znovu jim cinkl bronz.

Fakta čtvrtfinále: Plzeň – Olomouc 4:3 na zápasy (8:1, 2:3pp, 2:3pp, 3:2, 2:0, 1:4, 3:2). Pamětníci ze stávajícího týmu Škody: Frodl – Čerešňák, Vráblík, Kaňák, Gulaš, Kracík, Pour, Kantner, Straka, Kodýtek, Eberle. Trenéři: Ladislav Čihák, Jiří Hanzlík, Jaroslav Špaček.

Konečné umístění: 3. místo