Po odtajnění sedmi posil oznámil hokejový klub Škoda Plzeň i dva odchody. Dres Indiánů nebudou napříště oblékat útočníci Filip Přikryl a Martins Dzierkals. „Filipovi i Martinsovi přejeme hodně štěstí jak do jejich osobních, tak hokejových životů. Děkujeme jim za to, co pro tým odvedli,“ uvedl na klubovém webu sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Jednadvacetiletý Přikryl je plzeňským odchovancem, který se po návratu z ročního angažmá v zámoří zabydlel v áčku Škodovky. V nejvyšší soutěži rodák z Rokycan odehrál 97 zápasům v nichž si připsal 16 gólů a 12 asistencí. Blýskl se hlavně v předminulém ročníku, kdy ve 32 duelech nasázel 10 branek a přidal tři finální přihrávky. Zda bude Přikryl pokračovat v extralize nebo se vydá do zahraničí, není zatím známo.

Což platí i o 25letém lotyšském reprezentantu Dzierkalsovi. Loni se nedohodl na prodloužení angažmá v týmu KHL Dinamo Riga, jiné nenašel a před startem sezony zakotvil v Plzni. Hráč se zkušenostmi z finské ligy i ze zámoří vstoupil do extraligy dravě a udivoval svou šikovností. A i když se nevyhnul hernímu propadu, v 54 střetnutích včetně play-off nakonec účastník olympiády v Pekingu zapsal 32 bodů za 10 gólů a 22 asistencí.

Další změny v kádru oznámí Škodovka příští týden. „Zveřejníme prozatímní soupisku a věřím, že i další posilu,“ uvedl Vlasák.

Kryštof Hrabík se vrací ze zámoří do Česka a v nové sezoně bude hájit barvy Škody Plzeň.
Plzeň posílí Hrabík. V Americe si odkroutil trest a vrací se do extraligy