Střelecký půst si Indiáni protáhli i do nedělního souboje s Litvínovem a zápas 18. extraligového kola vyhráli až po nájezdech 1:0. Vítěznou penaltu proměnil Ondřej Kratěna.

Plzeňští vstřelili gól naposledy ve 33. minutě domácího souboje se Spartou. V Třinci potom vyšli zcela naprázdno a výsledkem byla porážka 0:3. Čekání Indiánů na zásah ze hry tak trvá už 157 minut.

Hlavně neudělat chybu, hrát na jistotu. S tím oba celky zahájily nedělní duel.

Plzeň bez kapitána Martina Straky, který má problémy s kolenem a čeká ho menší operační zákrok. „Teprve pak se dozvíme, jak dlouho nám bude Martin chybět," sdělil plzeňský trenér Milan Razým.

Naopak do sestavy mistrů se vrátil Ryan Hollweg, kterému vypršel třízápasový distanc.

Blíž k otevření skóre měla v úvodu Škodovka. V 5. minutě domácí ve středním pásmu rychle otočili hru. Rozjetý Duda si obhodil obránce, přihrál doleva Pletkovi, jeho zakončení bez přípravy však minulo cíl.

Francouz v litvínovské brance potom vyrazil bombu Kratěny a zastavil rychlý Dudův švih.

V závěru třetiny bylo rušno před plzeňskou brankou, ale ani její strážce Machovský se přelstít nedal.

Hostům aktivita vydržela i po pauze. Po střele Majdana zpoza obránce zakročil Machovský jen intuitivně, puk zůstal vedle jeho betonu, ale sudí přerušil hru. V dalším závaru před plzeňskou klecí neuspěli Hanzl s Martynkem.

Elán na plzeňské hole vrátil ve 26. minutě slovenský šikula Ján Sýkora, který vytáhl fintu ála Granlund.

Za litvínovskou brankou nabral puk na čepel, ale do horního růžku hostující klece ho nedonesl.

Zbytek třetiny sice patřil Západočechům, ale nic z toho. A to ani v dlouhé přesilovce, z toho čtvrt minuty pět na tři.

V úvodu třetí části se Indiáni ubránili v oslabení a potom se odehrály asi zlomové chvíle zápasu.

Plzeňští se znovu ocitli v početní převaze. Pětasedmdesát vteřin hráli pět proti třem, ale nulu na kontě soupeře nesmazali.

O vítězi nerozhodlo ani prodloužení. V závěru zatrnulo domácím, kteří se 14 vteřin bránili ve třech. Lukešova střela však k radosti plzeňských fanoušků jen lehce otřela o horní tyč.

A po nájezdech se příznivci modrobílých radovali ještě víc.

Kratěna překonal Francouze trefou mezi nohy. Sám také skončil v brance, ale to byl puk už dávno v síti. Přes lapačku litvínovského gólmana přepadla také rána Jána Sýkory a protože oba hostující střelci minuli cíl, mohli Indiáni slavit vítězství.

HC Škoda Plzeň – HC Verva Litvínov 1:0 po sam. nájezdech

Rozhodující nájezd Kratěna. Rozhodčí: Homola, Hrubý – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:6, navíc Pletka (Plzeň) 10 min. Bez využití. Diváci: 4956.

Sestavy:

Plzeň: Machovský – Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Frolo – Kratěna, Josef Straka, Vlasák – Duda, Lev, Pletka – Novotný, Kašpařík, J. Sýkora – Petruška, T. Sýkora, Hollweg. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Litvínov: Francouz – Pavlík, Zeman, Šlégr, Gula, Posmyk, K. Černý – Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Ručinský – Rosa, J. Černý, R. Pšurný – Písařík, Majdan, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.