Zpět na sever poslali Plzeňští soupeře s rekordním výpraskem 10:4 a pokračují ve stíhání vedoucí Sparty.

Oponou ofenzivního představení Západočechů trhl bleskově St. Pierre, který s přispěním teče bránícího hráče skóroval jen po 11 vteřinách hry.

Poté sice domácím zatrnulo, protože hostující šelmy v početních výhodách dvakrát kously, ale pochyby Plzeňští rychle zahnali.

Na druhý gól hostů odpověděli ani ne po minutě, když spolupráci s Dudou zakončil Jan Kovář a do konce první části zničili Indiáni nešťastného Vošvrdu v liberecké svatyni ještě dvakrát.

To z pravého kruhu cílil Havlíček a bombou od modré se připomněl Marušák.

Gólové hody v Plzni pokračovaly také po pauze a diváci se bavili.

Řízení nespoutané přestřelky se ujal Duda.

Hned po otevření hry najížděl dvakrát sám na Vošvrdu, podruhé byl seknut Dernerem a nařízené trestné střílení zakočil parádní fintou á la Forsberg. Puk vedle bezmocného gólmana zasunul Duda jednou rukou a mohl slavit dvacátý gól v sezoně.

Vzápětí se kluzištěm prohnal Stránský se Strakou, který do odkryté branky přidal šestý zásah. Už na 7:2 pak zvýšil opět Duda švihem nad beton ve vlastní šťávě se smažícího brankáře.

Do palby se úspěšně zapojil i hostující Bárta, ale závan naděje hostů záhy zdusil dvěma trefami Vostřák, který po uzdravení oprašuje pověst střelce.

Skóroval vždy po skončení početní výhody. To nejprve po přesné žabce Straky zamířil Vostřák mezi betony Vošvrdy a podruhé zakončoval kombinaci na jeden dotek střelou pod horní břevno.

Liberec byl zralý na vhození ručníku do ringu. Plzeň s vědomím luxusního náskoku ale polevila a brankář Mazanec, který stejně jako předtím v Pardubicích dostal přednost před Svobodou, měl najednou spousty práce.

Pasivitu domácích ale využil jen Vak a rozjaření diváci se dočkali i kýžené desítky. Na dvouciferný výsledek zaokrouhlil skóre Dvořák.

Pěstmi se ještě do sebe pustili domácí Heřman s libereckým Špačkem, ale epizoda zanikla v oslavách vítězství. To však kalí zranění jednoho ze střelců Havlíčka, který má po pádu u mantinelu nejspíš vyhozené rameno.

Zápas naopak skvěle vyšel Radku Dudovi, který si kromě dvou gólů připsal i tři asistence a v čele kanadského bodování celé extraligy předstihl libereckého kapitána Petra Nedvěda.

„Toho si vážím,“ uvedl muž zápasu. „Liberec příliš nebránil, což nám vyhovuje. Mně zápas sedl, ale je to i o štěstí. Poděkovat musím hlavně spoluhráčům. Jak ´Márty´ (Straka) tak ´Kovi´ (Kovář) jsou skvělí centři a já z jejich hry těžím,“ hodnotil Duda.

HC Plzeň 1929 – Bílí Tygři Liberec 10:4 (4:2, 5:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. St. Pierre (Jan Kovář, Duda), 12. Jan Kovář (Duda), 13. Havlíček (Andrašovský), 17. Marušák (Vostřák), 21. Duda z trestného střílení, 22. Martin Straka (Stránský), 24. Duda (Jan Kovář, Pletka), 36. Vostřák (Martin Straka, Jiří Hanzlík), 39. Vostřák (Duda, Martin Straka), 57. Dvořák (Johnson, Pitule) – 4. Kudrna (P. Nedvěd, Trončinský), 11. Čakajík (Trončinský, P. Nedvěd), 24. Bárta (T. Urban, Bartovič), 46. Vak (Ulrych). Rozhodčí: Pešina, Šír – Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 7:6, navíc M. Heřman – Špaček oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 5320.

Sestavy:

Plzeň: Mazanec – St. Pierre, Modrý, Vykoukal, Jiří Hanzlík, Marušák, J. Jeřábek, Kinrade – Duda, Jan Kovář, Pletka – Stránský, Martin Straka, Petruška – Dvořák, Havlíček, Andrašovský – Vostřák, Pitule, Johnson – od 34. navíc M. Heřman. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Liberec: Vošvrda – Výtisk, Trončinský, Čakajík, Derner, Moravec, Holub, Ulrych, od 31. navíc Říha – Kudrna, P. Nedvěd, Dušek – Bartovič, T. Urban, Bárta – Vantuch, Vak, Kica – L. Krejčík, Bulíř, Špaček. Trenéři: Kalous a Pešán.