Západočeši promarnili možnost k výstupu na první místo tabulky. To Hynkův soubor si polepšil a posunul se do nejlepší osmičky.

Souboj kamarádů z brankoviště vyzněl jednoznačně pro Martina Růžičku. Pardubický gólman doposud hledal svoji obvyklou pohodu, ale v neděli ji snad definitvně našel. Pro „Strakovu akademii“ byl jen těžko překonatelnou hrází. Už v první minutě zaskočil parádním zákrokem Kováře a až na jednu výjimku stejným způsobem deptal soupeřovy střelce po zbytek zápasu.

Adam Svoboda si návrat na pardubický led představoval jinak.

Před střetnutím ho domácí kotel vyvolával obvyklým pokřikem: Adam, Adam! Ve dvaačtyřicáté minutě, když po čtvrté trefě smutně opouštěl kolbiště, slyšel: Adame, děkujem…

Pardubicím zařídily důležité vítězství skvěle sehrané přesilové hry. Během úvodní desetiminutovky se v početní výhodě prosadil Bartek, o chvíli později po zdařilé kombinaci i kapitán Koukal. „Přesilovkový hattrick“ završil ve třetí třetině Starý. Plzeňští hokejisté se zmohli za již rozhodnutého stavu jen na kosmetickou úpravu výsledku, když se trefil Stránský.

„Dnes jsme výjimečně rádi, že jsme pokračovali v tradici posledních výsledků: jednou jo, jednou ne. V první třetině jsme se dostali do dvoubrankového vedení, což nás uklidnilo. Ve druhé třetině byla Plzeň lepší, pět a půl minuty jsme hráli v oslabení a tím se dostávali pod tlak. O zápase rozhodla třetí branka, kterou jsme vstřelili právě těsně po ubráněné přesilovce. Samozřejmě jsme rádi, že jsme vyhráli,“ zhodnotil utkání spokojený trenér domácích Ladislav Lubina.

Zklamaný byl jeden z plzeňských asistentů Michal Straka: „Domácí nás zaskočili. Čekali jsme tradiční velký tlak, ale Pardubice hrály střední pásmo, čekaly na naše chyby a na přesilovky, v kterých zápas rozhodly. Bohužel, my jsme přesilovky měli taky, ale v současné době se nám v nich nedaří.“