Lasselsberger přemohl na penalty také Kladno, vítěznou tečku připojil Fabuš

Zápasy měly sice jiný scénář, ale stejně šťastný konec pro Plzeň. Výhru 5:4 stvrzenou v ošidné penaltové loterii.

„Za dva body můžeme být rádi. Vždyť ještě v závěru normální hrací doby sahal po vítězství soupeř,“ připomněl po předehrávce třetího kola plzeňský asistent František Černý.

Lasselsberger v přímém televizním přenosu sice třikrát vedl o gól, ale náskok vždy ztratil a v 59. minutě pustil do trháku hosty. To diváky zmrazil přesný švih Tenkráta z levého kruhu.

Leckteří zklamaní fanoušci už opouštěli místa, ale plzeňští borci ještě stihli vyrovnat. Úsilí šesti mužů proti pěti korunoval při signalizované výhodě zblízka Benák.

A v rozhodujících nájezdech už Lasselsberger dominoval.

Šindel, Fabuš a Vlasák, to je exekutorská četa Plzně. Zatím proměnila pět ze šesti nájezdů. „Jsou to střelci, navíc praváci. Věří si,“ naznačil Černý, proč trenéři nominovali stejné trio jako proti Vítkovicím. Mužem čtvrtečního zápasu byl Peter Fabuš. Připsal si nejen vítězný gól v nájezdech, ale k přemožení Kladna přispěl ještě dalším gólem a dvěma asistencemi.

„Ani si nepamatuji, kdy jsem byl tak úspěšný,“ říkal slovenský forvard. „Byl bych ale raději, kdyby z toho byla výhra za tři body.“

Připustil, že Kladno dalo Plzni zabrat. „Soupeř dobře bránil a my jsme mu nikdy víc než o gól neodskočili,“ poznamenal. „Když jsme vedli 3:2, tak jsem ale věřil, že zápas už zvládneme. Ten obrat na 3:4 byl nepříjemný, ale nepoložil nás,“ těšilo Fabuše.

Prospěl mu přesun do Kracíkova útoku. „To je věc trenérů. Hrát se snažím vždy naplno, ale s Jardou Kracíkem jsme si rozuměli,“ říkal křídelník.

„Nebyl to špatný zápas, jen ty tři inkasované góly ve třetí třetině byly na můj vkus trochu moc,“ bilancoval brankář Roman Málek. Mužstvo podržel, v utkání i během nájezdů. Spokojený přesto nebyl. „V defenzivě bychom měli hrát zodpovědněji. Nemělo by se stát, že dáme gól a soupeř vzápětí vyrovná,“ zlobil se.

„Doma jsme získali ze šesti bodů čtyři a ztrátu musíme někde dohnat. Už třeba v neděli v Ústí,“ řekl Málek, i když nepředpokládal, že na ledě nováčka to půjde snadno. „Ústečtí mají elán i svou kvalitu, ale věřím, že si odtud tři body odvezeme,“ zdůraznil gólman.