Plzni se povedl vstup do zápasu, už v 15. minutě po brankách Vampoly, Kubalíka a Vlasáka vedla 3:0. Nejhezčím gólem zápasu byl právě ten třetí. Divíšek přihrávkou z otočky vybídl ke skórování Vlasáka. Na toho zívala prázdná ústecká klec, a tak plzeňský útočník neměl sebemenší problém se zakončením.

Do druhé části ale Lvi vykročili pravou nohou. Nakopla je především situace z 22. minuty. Na trestné lavici se v tu dobu sešli hned dva Severočeši a plzeňští hráči měli minutu a čtyřicet vteřin dvojnásobnou výhodu v poli. Nevyužili ji a rčení „nedáš, dostaneš“ se opět ukázalo být pravdivým. Po gólech Šaffera a Janků se bojovní Lvi vrátili do zápasu.

Definitivní rozuzlení tak nabídla až třetí třetina. Ústí se tlačilo za vyrovnáním, dvě velké šance nevyužil při své premiéře v domácím dresu kanonýr Čaloun. Po chybách severočeského celku Lassels〜berger dvěma slepenými góly dokonal zkázu Lvů. Nejprve se v 55. minutě prosadil Divíšek a o chvíli později Důras.

„Do poloviny zápasu jsme hráli dobře. Jenže pak Ústí dvakrát skórovalo a my se naopak museli o výhru strachovat. V těch chvílích nás podržel Roman Málek,“ hodnotil zápas trenér hostů Jiří Kučera.

V nabitém extraligovém programu čeká plzeňský tým další zápas už zítra. V domácím prostředí se od 17.30 utkají se Znojmem.