Tak jako zakončili minulý rok, zahájí hokejisté Lasselsbergeru Plzeň i ten letošní. Výletem na Moravu. Po porážce 2:5 v Třinci se v dnešním utkání 36. kola extraligy představí ve Zlíně.

V Třinci měl plzeňský tým zápas dobře rozehraný. Vedl 2:0, jenže pak doplatil na častá oslabení. „Měli jsme zápas ve svých rukou, ale pak jsme hráli často ve třech. Klukům po téhle stránce nemůžu nic vyčítat. Za stejné zákroky my chodili ven a domácí ne,“ vrátil se ještě k utkání trenér Lasselsbergeru Jiří Kučera.

„Na to se ale nemůžeme vymlouvat, musíme se snažit hrát v pěti,“ dodal kouč aktuálně šestého celku tabulky.

Západočechy dnes čeká utkání na ledě týmu, který na konci roku dostal nového trenéra. Po neuspokojivých výsledcích totiž odstoupil po téměř pěti letech Ernest Bokroš a nahradil ho bývalý reprezentační útočník a naposledy trenér Nitry Rostislav Vlach.

Lasselsberger v této sezoně zatím obě utkání se Zlínem zvládl. Na Moravě vyhrál 4:0, doma pak 6:2.

„Zlínu se sice nedaří, má však dobrý tým. Po porážkách s Litvínovem a v Třinci, ale chceme bodovat,“ řekl před dnešním střetnutím Kučera.

Do utkání nastoupí Plzeňané se čtyřmi formacemi. „Po střevních potížích už je v pořádku Michal Dvořák, nastoupí i Mario Cartelli. Trénuje i Marek Laš, ale k zápasu zatím nenastoupí,“ okomentoval Kučera změny v sestavě.