Dnes zápas v Ústí s nejhorším celkem soutěže, v pátek doma se Znojmem a potom ještě nedělní derby v Karlových Varech. To je předvánoční série Lasselsbergeru Plzeň.

Cíl týmu je jasný. Navázat na domácí výhru s Kladnem před pauzou a upevnit si tak zatím příznivou pátou příčku v průběžném pořadí. Lehké to však nebude.

„Začínáme sice na ledě posledního Ústí, ale každý zápas po přestávce je ošidný. Všichni mají víc sil, takže nic podcenit nemůžeme,“ varoval plzeňský asistent František Černý.

Lasselsberger se bude muset na severu obejít bez zraněného útočníka Martina Aamského, disciplinární trest na dva zápasy za faul v duelu s Kladnem vyřadil také obránce Jana Dreslera.

„Přesto je situace příznivější než před pauzou. Hráči si odpočali, doléčili nemoci, zranění, a zabrali v tréninku,“ sdělil Černý.

V brance Lasselsbergeru by měl být opět Roman Málek, kterého předtím sužovala bolavá třísla. Aby jim ulevil, vzdal se gólman i startu v reprezentaci. „Nechci to zakřiknout, ale věřím, že už by to mělo být dobré. Pomohl mi klid, speciální cvičení, lymfodrenáže a akupunktura,“ oznámila plzeňská brankářská jednička.

S národním týmem Slovenska prožil přerušení soutěže zase útočník Peter Fabuš. I on se vrátil fit.

A taktika na Ústí? „Chceme na soupeře tlačit, hrát agresivně, ale zároveň musíme být schopni reagovat na jeho způsob boje. Tak uvidíme, s čím Ústí vyrukuje,“ podotkl František Černý.

Z prvního zápasu na severu Čech si Plzeň přivezla bod, druhý však v nájezdech získali Lvi. Ti potom na západě jasně prohráli a teď touží uspět.

Ústí má totiž nůž na krku. V sedmi nadcházejích duelech musí získat devět bodů. Jinak přijdou změny. V hráčském kádru i na trenérských postech.

O to víc si Severočeši slibují od dnešní extraligové premiéry útočníka Jana Čalouna v ústeckém dresu. Olympijský vítěz a největší posila Lvů se po vážném zranění z přípravy objeví v zápase jen den před svými 35. narozeninami.