Západočeši dlouho bez úspěchu bušili do pardubické obrany a nepříznivě se vyvíjející zápas otočili až v závěru. Nejprve dvě minuty před koncem srovnal Důras, v prodloužení v přesilovce napřáhl Benák a jeho střela propadla za záda pardubického brankáře Lašáka. „Věřili jsme, že to otočíme. Dopředu hrát umíme. A nezdolnou vůlí jsme to nakonec dokázali,“ rozplýval se po zápase kanonýr Michal Důras.

O tom, že to nebudou mít snadné, se Plzeňané přesvědčili hned v úvodu. To když nejprve zahodili Adamský a Ludvík obrovské šance. Hráči Pardubic, které měla motivovat výměna trenérů, byli v koncovce totiž mnohem úspěšnější a v sedmé minutě tečoval Snopkovo nahození do sítě Rolinek. „Ta střela šla metr vedle. Jenže útočníka to trefilo do nohy a puk zapadl do branky,“ kroutil hlavou domácí brankář Roman Málek.

Ze svých dalších šancí Pardubice druhý gól nedaly, a tak krátce po pauze udeřila Plzeň. Adamský po šestnácti vteřinách druhé části sice neproměnil sólo, jenže vzápětí se opět dostal k puku a z kruhu propálil Lašáka. O chvilku později mohl výsledek otočit Vlasák, před prázdnou brankou si však příliš dlouho rovnal puk a nakonec trefil jen hůl obránce Havíře. Až v závěru třetiny se znovu radovali hosté. Při přesilovce čtyři proti třem našel skulinu v Málkově postoji Hlinka.

Po pauze mohlo být Plzni ještě hůř. V přesilovce trefil Sýkora tyč. „Tu střelu jsem vůbec neviděl, jen jsem slyšel cinknout tyč. Naštěstí se puk odrazil ven,“ oddechl si Málek.

Plzeň se tlačila za vyrovnáním, ale brzdila ji častá hra v oslabení. Sudí Hradil byl na domácí občas hodně přísný a doběla rozpálil plzeňské fanoušky. Nakonec se Lasselsberger přece jen gólu dočkal. Do role spasitele se opět vtělil útočník Důras. „Dostal jsem přihrávku před branku a jen do toho praštil. Brankáři zůstal puk pod betonem, tak jsem do něj plácal a nakonec ho nějak dotlačil za čáru. Takový gól, co pomůže týmu k bodům, vždy potěší,“ přiznal Důras.

Bod navíc vybojovala v nastavení Plzeň. „Za bojovnost v závěru si kluci zaslouží pochvalu,“ řekl trenér Plzně Jiří Kučera. S bodem byl spokojený i jeho protějšek Vladimír Martinec. „Podali jsme dobrý výkon, chybělo nám jen víc štěstí,“ podotkl.