O výsledku rozhodla už první třetina, kdy domácí nastříleli Plzni tři branky. První dal ve 3. minutě v přesilovce Lukáš Pech, další dva zásahy si v rozpětí třiceti sekund v 17. minutě připsali Ondřej Němec a Marek Melenovský.

„Ještě v době, kdy jsme prohrávali o góla, jsme měli dvě velké šance. V jedné z nich jsem byl i já, ale perfekní přihrávku Tomáše Vlasáka jsem neproměnil. Kdybychom z nich dali branku, tak ten zápas mohl být jiný. Místo toho jsme ale dvakrát zbytečně inkasovali,“ litoval po zápase plzeňský útočník Michal Důras.

Definitivní rozhodnutí přinesla čtvrtá branka Jaroslava Kristka ve 45. minutě. „Vary vyhrály zaslouženě. Lépe bruslily, napadaly a byly hladovější po gólech. Výsledek hovoří za vše. My jsme naše šance nedokázali proměnit a to rozhodlo ve prospěch domácích,“ uznal příčiny porážky plzeňský kouč Jiří Kučera.
„Rozhodující byly naše dva slepené góly. Pak už jsme hlavně nechtěli dopustit takový výsledkový kotrmelec jako se Slavií. Je jen škoda, že zápas byl rozbitý spoustou vyloučení,“ hodnotil zápas, který vynesl Energii do čela tabulky, asistent karlovarského trenéra Václav Baďouček.

Další zápas sehraje Lassels〜berger už v neděli. Na svém ledě přivítá od 17.30 devátý Litvínov. „Musíme se z porážky ve Varech rychle oklepat. Když se nám nepodařilo zabodovat venku, je třeba zabrat alespoň doma,“ dodal Důras.