Hokejisté Lasselsbergeru Plzeň prohráli vpátečním utkání 42. kola extraligy na ledě Kladna 1:4. Po třetí porážce v řadě jsou sedmí a na jedenáctou příčku, první znamenající neúčast v play off, mají už jen čtyřbodový náskok.

Úvodní desetiminutovku ovlivnily tři plzeňské tresty. Kladenští měli i výhodu dvojnásobné přesilovky, při ní jim ale ujel Vampola, který však minul branku. Vzápětí na druhé straně neuspěl v brejku Patera.

Když už byli Západočeši ve čtyřech, našel Gardoň Hornu, jenž ranou po ledě poslal domácí do vedení. Na druhou branku se čekalo do 16. minuty, kdy Kalla tísněný Benákem dokázal najít u volné tyčky číhajícího Bělohlava a ten zvýšil na 2:0. „První třetina rozhodla. Vytvořili jsme si nějaké šance, ale bohužel jsme inkasovali dva góly,“ prohlásil plzeňský asistent František Černý.

Nejzajímavější momenty méně záživné druhé třetiny se udály až v její druhé polovině. Šmach bodyčekem zastavil Kracíka a pak přišel zřídka vídaný jev. Dvaasedmdesát vteřin se hrálo tři na tři.

Plzeňští domácím téměř nepůjčili kotouč, ale když se tak stalo, draze za to zaplatili. Gulaš ve 37. minutě přenechal puk Martinu Procházkovi, který potřetí prostřelil Altrichtra.

„První dvě třetiny jsme byli s naším výkonem spokojení, ale na začátku třetí jsme si zkomplikovali život,“ zlobil se kouč Kladna Zdeněk Müller.

Plzeňští totiž zápas zdaleka nezabalili. Ve 45. minutě nejlepší hráč hostů Vampola po individuální akci snížil na 1:3. Klid do kladenských řad vrátilo přečíslení, které zužitkoval střelec důležitých gólů Diviš. „Dostali jsme se pod tlak a až čtvrtá branka nás uklidnila,“ řekl Müller.

Na třígólové výhře jeho svěřenců nic nezměnila ani minutová přesilovka hostů pět na tři. „Nevychází nám koncovka. Ve třetí třetině jsme si vytvořili tlak, ale neměli jsme štěstí, aby nám tam spadl nějaký gól. Kladnu se vždycky povede jeden protiútok, za který zaplatíme my. O tolik horší jsme nebyli,“ uvedl Černý.

V neděli se Plzeň představí doma, od 17.30 hodin hostí poslední Ústí nad Labem.

Kladno– Plzeň 4:1. Třetiny: 2:0, 1:0, 1:1

Branky: 8.Horna (Gardoň), 16.Bělohlav (Kalla), 37.M. Procházka (Gulaš), 53.Diviš (M. Procházka)– 45.Vampola (Benák). Rozhodčí:. Turčan– Kostka,Bláha. Vyloučení: 11:10, využití 1:0. Diváci: 3400.

Kladno: Orct– Ševc, Šmach, Nádašdi, Hájek, Pavlas, Štěpánek– Diviš, Patera, Martin Procházka– Gulaš, Gardoň, Kuchler– Horna, Kalla, Bělohlav– Čurilla, Zd. Nedvěd, Tomajko– Rudovský. Trenér: Müller.

Plzeň: Altrichter– Dresler, Jasečko, Benák, Redlihs, Dobrovolný, Čakajík– Vlasák, Divíšek, Ludvík– Fabuš, Kracík, Adamský– Důras, Vampola, Laš– Dvořák, Matějovský, Šindel. Trenér: Kučera.