Výhrou 3:2 nad Českými Budějovicemi zahájili v úterý své působení v letošním Tipsport Cupu hokejisté plzeňského Lasselsbergeru.

Úvodní část utkání se více vydařila hostům. Největší šanci měl v 11. minutě Gulaš, který zakončoval do prázdné branky, ale gólmana Jarinu zastoupil útočník Matějovský.

Branky padaly až ve druhé části hry. V přesilovce nejprve poslal ve 26. minutě Jihočechy do vedení Toman, o osm minut později srovnal rovněž v přesilové hře svým prvním gólem za Plzeň Tomáš Vlasák.

České Budějovice šly do vedení ještě jednou, když se po chybě Divíška prosadil Veselý. Plzeňanům ale stačilo jednačtyřicet vteřin, aby zápas zvrátili ve svůj prospěch. V 57. minutě srovnal důrazný Laš a chvíli poté zařídil Tomáš Vlasák z trestného střílení za faul na Kracíka plzeňskou výhru.

„Fanoušci mohli sledovat dobrý zápas ve vysokém tempu. V první třetině byly lepší Budějovice, dobře bruslily a napadaly. Od druhé části hry už byl zápas vyrovnaný,“ zhodnotil stručně střetnutí trenér Plzně Jiří Kučera.

Utkání nedokončili dva útočníci Michal Dvořák a Radek Matějovský. „Zatím to vypadá, že by měli ve čtvrtek na Slavii nastoupit, ale uvidíme zítra,“ řekl Kučera po úterním duelu.

Lasselsberger Plzeň – České Budějovice 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky: 14. a 57. z trestného střílení Vlasák, 57. Laš – 26. Toman, 48. Veselý. Rozhodčí: Hodek – Lhotský, Bejček. Vyloučení: 5:7, navíc Toman (ČB) 10 min. Využití: 1:1. Diváků: 1000.

Sestava Plzně: Jarina – Dobrovolný, Čakajík, Dresler, Benák, Jasečko, Nikolov, Trojovský, Mazanec – Vlasák, Divíšek, Ludvík – Dvořák, Kracík, Matějovský – Fabuš, Šindel, Adamský, Důras, Vampola, Laš.