Ještě v běžící 60. minutě Plzeňští vedli, ale vlastními chybami dovolili soupeři vyrovnat na 5:5 a vítězství se pak dočkali až v prodloužení. To druhý bod pro domácí zařídil po 74 vteřinách přesčasu v početní výhodě zblízka Tomáš Divíšek.

„Litvínovský gólman Hübl neudržel ránu Tomáše Vlasáka a já mu tam sáhl a dorazil puk do sítě,“ líčil svou trefu plzeňský kapitán. „Takové góly potřebujeme, protože na nějaké kombinace můžeme v naší situaci zapomenout,“ ulevoval si centr a zlost z něj jen sálala. „Jsem naštvaný, a to je slabé slovo,“ říkal.

Plzeňský tým měl totiž v souboji se Severočechy po většinu času navrch, soupeře mlel a třikrát vedl. V prostřední části už 4:2. Poprvé v této sezoně utekl Lasselsberger soupeři o dva góly, když nejprve v oslabení po akci Vampoly skóroval Ludvík a v závěru druhé třetiny naopak v početní výhodě završil nájezd dvou na jednoho Dvořákův švih z pravého kruhu. Ovšem během půl minuty bylo srovnáno.

Hned z protiútoku potrestal domácí nedisciplinovanost Reichel a Machulda pak zblízka vrátil zápas na začátek. „Makáme, máme převahu, dáme góly a během chvíle si necháme zase všechno vzít,“ zlobil se Divíšek. „Absolutně si nepomůžeme. Beci i útočníci si hrají svůj vlastní zápas a soupeř z toho těží. To se musí změnit,“ říkal útočník.

„Začít ale musí každý u sebe,“ přidal se Petr Vampola. Bojovník, který zařídil dva z šesti gólů. „Trenéři mohou mluvit nahoru dolů, když my to pak na ledě nedodržíme,“ vypíchl forvard asi největší plzeňskou bolest.

Po zahájení třetího dějství ještě Jasečko v přesilovce rozjásal znovu domácí ochozy, ale ani jeho rána nebyla vítězná. Dvacet vteřin před sirénou se po závaru před Málkem prosadil nehlídaný Kubinčák.

Zatímco hostující trenér Jaroslav Hübl bod vítal, Plzeň vstřebává další ztrátu. „Na každý gól se strašně nadřeme a příliš snadno inkasujeme. A to se nám zvlášť doma nemůže stávat. Je nutné, aby si to hráči uvědomili,“ zdůraznil asistent František Černý.

HC Lasselsberger Plzeň - HC Litvínov 6:5

Branky a nahrávky: 11. Ludvík (Vampola), 12. Šindel (Fabuš), 35. Ludvík (Vampola), 38. Dvořák (Fabuš), 43. Jasečko (Divíšek), 62. Divíšek (Vlasák) - 5. Trávníček (Kubinčák), 17. Jánský (Branda), 38. Reichel (Lukeš), 39. Machulda (Benda), 60. Kubinčák (Skuhrovec)

Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Křivský
Vyloučení: 6:11
Využití: 4:0
V oslabení: 1:0
Střely na branku: 43:37
Diváci: 4 933
Třetiny: 2:2, 2:2, 1:1- 1:0

PLZEŇ: Málek - Jasečko, Čakajík, Benák, Dobrovolný, Cartelli, Dresler, Martinec, Nikolov - Fabuš, Divíšek, Matějovský - Vlasák, Šindel, Ludvík - Důras, Vampola, Laš - Dvořák

LITVÍNOV: J. Hübl - Poživil, Koma, Hranáč, Vobořil, Skuhrovec, Punčochář, Kubát - Kubinčák, Reichel, Trávníček - Branda, Benda, Jenáček - Jánský, Lukeš, Machulda - Černý, Rindoš, Bednařík