Do klece Lasselsbergeru se vrátil uzdravený Málek.

Již ve 3. min. jej vyzkoušel v dobré pozici Kotrla a o minutu později tentýž hráč zakouzlil za brankou, obelstil i plzeňského gólmana a Jihočeši vedli. V 9. min. to bylo už 2:0. První přesilovku zápasu Mountfield zužitkoval krásnou akcí, na jejímž konci Hudec přenechal zadovkou kotouč Brabencovi a ten z ideální pozice po ledě prostřelil Málka podruhé. V 11. min. trefil Toman tyč, Gřegořkovo nahození plzeňská obrana jen zblokovala a proti Kůrkově bekhendu už byl reprezentační gólman v dresu Plzně bezmocný. Hosté si následně vybrali oddechový čas. V 16. min. při vlastní přesilovce chyboval Toman a Vampola ze sóla snížil na 3:1. Hned za minutu ovšem Hudec rovněž bekhendem překvapil Málka a vrátil svému týmu opět třígólový náskok.Ve druhé třetině začali domácí pod dojmem náskoku hrát více pro diváky a malinko zapomínali na zadní vrátka. Turek musel likvidovat velkou šanci Šindela a při bombě Fabuše v přesilovce mu pomohla tyč. Šancí na plzeňské straně začalo pozvolna přibývat. V oslabení se sám na Turka řítil Důras, ale v zakončení zcela propadl. Ve 35. min. pak přišel další zásah hostitelů. Hübl našel přesnou přihrávkou Kůrku a ten střelou z první vyhnal Málka z branky. Za stavu 5:1 ho nahradil Jarina. Do druhé sirény ještě rozezvučel tyč Turkovy klece bombou Cartelli.

V závěrečném dějství už hráli domácí v pohodě. Ve 42. min. poprvé inkasoval také Jarina, když ho v přesilovce překonal svým druhým gólem Brabenec. Kůrka poté nastřelil tyč a série přesilovek hosté přežili bez úhony jen s maximální dávkou štěstí. V závěru už si domácí tým mohl vychutnávat zasloužené ovace publika a nic na tom nemohl změnit ani Divíškův gól na 6:2 v samotném závěru.

„Odehráli jsme špatně první třetinu, kdy jsme dostali tři rychlé góly,“ uvedl plzeňský kouč Jiří Kučera. „Budějovice byly lepší. Přehrávaly nás především v osobních soubojích.“