Libereckým šelmám vyšel už vstup do zápasu. Jedenáct čtyři ve prospěch hostů byl poměr střel, stav po dvaceti minutách byl však jen1:1.

Plzeňská defenziva pod tlakem často propadala zmatkům, ale situaci zachraňoval brankář Altrichter, který se ukázal už při své páteční premiéře proti Slavii.

Kapituloval jen vúvodu voslabení po tečované střele Klimenty a pak odolával.

Efektní zákrok vytáhl v15.minutě. To opět Klimenta střílel na odkrytou část branky, ale Altrichter skočil a stihl kotouč skrýt vlapačce.

Na druhé straně Pincovi pokazila čisté konto jedna ze čtyř ran– vlastní gól. To domácí Šindel pálil zprava, brankář puk vyrazil a do sítě ho pak dovezl některý zjeho spoluhráčů.

„Začali jsme dobře, ale převahu jsme vprvní třetině nedokázali zúročit,“ přiznal liberecký asistent Vladimír Čermák.

Ashosty bylo ještě hůř. Vpolovině duelu při hře čtyři na čtyři domácí Důras nabil na modrou Čakajíkovi a ten bez přípravy zvýšil na 2:1. Ovšem profesorsky hrající Liberec dokázal ještě do druhé pauzy skóre otočit. To vzávěru dějství vstřelil vpřesilovce dva góly. Zalehnutého Altrichtra nejprve po Jirušově pobídce zblízka překonal Pletka a minutu nato opět Jiruš vyzval ke skórování Krsteva.

Plzeň však dál bojovala. Fabuš střílel zblízka, ale Pinc puk vyrážečkou odklonil. Vkrátké převaze pět na tři Dvořák těsně minul, Důras trefil tyčku a tak až v50.minutě propadla za Pince Šindelova rána po spanilém průniku.

Jenže málo platné. Dvě minuty nato pláchl voslabení Zíb a jeho lehká střela měla cenu tříbodů.

„Martin vbrance nemohl nic dělat. Puk se mi totiž otřel okalhoty. Je to kvzteku,“ přiznal se kteči obránce Derner.

Plzeň stejně jako vpátek proti Slavii zkusila hru bez brankáře, ale tentokrát neuspěla.

„Co rozhodlo? Dva góly soupeře zpřesilovky vzávěru druhé třetiny, potom řada nevyužitých šancí vposlední části a pochopitelně smolný gól, který jsme dostali při naší přesilovce,“ říkal po utkání plzeňský trenér Jiří Kučera.

Už zítra čeká Plzeň další náročný duel. To se Lasselsberger postaví vPraze mistrovskému týmu Sparty.