Snad jen nejbujnější sen hokejového fanouška by se mohl vyrovnat pátečnímu dramatu v Plzni.V divoké přestřelce padlo celkem jedenáct gólů, ten rozhodující do sítě domácího Lasselsbergeru a Plzeňští tak zápas 31. kola extraligy se Znojemskými orly prohráli 5:6 v prodloužení.

Hvězdou utkání se stal znojemský vůdce Jiří Dopita, který připravil čtyři góly hostů včetně vítězné trefy Jareše z konce nastavení.

Přitom dravci začali mdle a už od 4. minuty prohrávali. To Trvaje ve znojemské brance nachytal z otočky plzeňský kapitán Divíšek. A i nadále měl Lasselsberger navrch. Jenže Fabuš po ideální Kracíkově pobídce mířil zblízka jen do gólmana a své šance zahodili také Vampola s Důrasem.

Ovšem hned po přestávce se situace otočila.Jen po sedmnácti vteřinách Kucharczyk vyrovnal a v 25. minutě vedli hosté o dva góly.

„V první třetině jsme řadu šancí spálili a pak přišel náš výpadek, zatmění v defenzivě,“ přiznával František Černý. „Ale tým se nevzdal,“ hodnotil plzeňský asistent.

Sice ještě v 28. minutě nezvládl emoce domácí Dvořák a musel předčasně do kabiny. Jenže pak Plzeňští pocit, že jsou na ptáky krátcí, odváli dvěma góly. Nedorozumění Trvaje s obráncem za vlastní brankou využil Fabuš k snížení a na 3:3 srovnal Kracík v přesilovce po parádní křižné přihrávce Šindela. Jenže v závěru třetiny znovu vedli hosté. To Demel dokonce v oslabení propálil počtvrté plzeňského Málka, kterého vzápětí vystřídal náhradník Jarina.

A drama vrcholilo.Fabuš z nemožného úhlu, téměř zpoza branky, vyrovnal. Ovšem hosté v přesilovce sáhli opět po výhře.Ale ani to Plzeň nezlomilo.„Mužstvo šlo stále alespoň za ziskem bodu,“ tvrdil asistent Černý. A Jasečko také v početní výhodě v 55. minutě úsilí týmu korunoval pátou trefou.

V prodloužení, v Plzni už desátém v sezoně, Jarina několikrát svůj tým podržel, ale na střelu Jareše nestačil. „Tu střelu jsem pořádně neviděl,“ litoval gólman. Do vypršení pětiminutového přesčasu chybělo jen 23 vteřin.

„Přečkali jsme první třetinu a pak jsme byli blízko třem bodům. Rádi jsme i za dva, protože pro nás je to čtvrtá výhra v řadě. Navíc šest gólů jsme dali poprvé v sezoně,“ vítal zisk znojemský asistent Pavel Hynek.

Ve smutku z porážky zanikl i výrazný charitativní počin plzeňského klubu.Ten přispěl Nadaci pro transplantaci kostní dřeně částkou 100 000 korun, na níž se svými příspěvky podíleli hráči, vedení klubu a jistá část výtěžku ze vstupného.