Škodovka se sice musela obejít bez zkušených centrů Mertla s Kracíkem, přesto ve třetím kole porazila finskou Hämeenlinnu znovu po prodloužení 2:1.

Vítězný gól vstřelil v čase 60:17 kapitán Gulaš, který předtím v úvodu utkání svou parádou otvíral skóre zápasu.

Finský tým začal odvetu aktivně, zaměstnával Pavelku v brance Škodovky, ale gólman vše zlikvidoval. Navíc se v šesté minutě blýskl poprvé fantom Gulaš.

V soupeřově pásmu prokličkoval od bočního mantinelu mezi obránci až před branku, překonal Voutilainena a ukázal proč je nejlepším střelcem Plzně v soutěži.

Domácí tým si udržoval herní převahu, ale dál narážel na rozchytaného Pavelku. Jako dvakrát nekrytý Kunyk.

Fantastický zákrok vytáhl Pavelka i v úvodu druhé třetiny. Za obranu hostů si najel Innala, ale také ztroskotal na strážci plzeňské klece.

Indiáni pod tlakem byli častěji vylučováni, Finové však ani v početních výhodách nebyli úspěšní.

Po signálu sice pálili už na odkrytou branku, ale Pavelka skočil a vytěsnil puk mimo tyče.

V závěru třetiny Indiáni přece jen přidali a zvýšené úsilí málem korunovali druhým gólem. Pronikající Němec však těsně minul domácí branku.

Ovšem hned po druhé pauze finský tým srovnal. Kunyk po bleskovém objetí škodovácké branky zasunul puk do sítě.

Kodýtek pak ztroskotal na Voutilainenovi a Pavelka zase skvěle zakročil proti Nenonenovi. Jenže při zákroku se zranil a přepustil své místo Frodlovi.

Ke konci třetí třetiny Straka v početní výhodě minul cíl. Na druhé straně se neujala Nenonenova teč, neskóroval ani Tika v nájezdu a šlo se do prodloužení.

Diváci si ho ale příliš neužili.

Jen po 17 sekundách totiž Gulaš vystihl domácí rozehrávku, dostal se přes Nikkilu a nadvakrát zařídil výhru Škody za dva body.

Opakovala se tak situace z prvního vzájemného zápasu na západě Čech, kdy Indiáni rovněž slavili vítězství v prodloužení.

Plzeňští Indiáni se nyní přesunou do dánského Rungstedu, kde sehrají v sobotu zápas čtvrtého kola.

Do extraligy vstoupí obhájci domácího i evropského bronzu ve čtvrtek zápasem v Praze se Spartou.

Hämeenlinna - Škoda Plzeň 1:2 SN

Třetiny: 0:1,0:0,1:0 – 0:1. Branky a nahrávky: 41. Kunyk (Innala, Laatikainen) – 6. Gulaš (Vlach), 61. Gulaš. Rozhodčí: Raming, Koistinen – Nikulainen, Pekkala. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 2965.

Hämeenlinna: Voutilainen – Nikkilä, Laatikainen, Eronen, Friman, Latvala, Tyni, Laavainen – Innala, Kunyk, Nenonen – Cornet, Lucenius, Krivošík – Tavi, Tikka, Puustinen – Ruokonen, Kanninen, Lahtela – Kombe.

Plzeň: Pavelka (47. Frodl)– Pulpán, Čerešňák, Moravčík, Kaňák, Budík, Vráblík, Houdek – Pour, Vlach, Gulaš – Němec, Heřman, Kantner – Rob, Kolda, Indrák – Straka, Kodýtek, Eberle.