Plzeň ze Slavie body neveze

Praha - Plzeň na Slavii prohrála. Pražskému týmu se tak podařilo uspět proti svému přemožiteli z loňského semifinále po čtyřech porážkách za sebou.

4.1.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Pražané zabrali po dvou prohrách. Mistrovská Plzeň, která nastoupila bez kapitána Martina Straky, venku popáté za sebou nebodovala.

V úvodu se hrálo bez větších šancí. Až v páté minutě si Slavia vytvořila tlak před plzeňskou brankou a Machovský musel krýt tvrdou ránu Šticha, jenž už pálil potřetí v rychlém sledu. V polovině úvodního dějství se Pražané dočkali vedení, když se trefil od modré čáry Valach. Vyrovnat se snažili Duda a Boháč. Těsně před pauzou mohl zvýšit v přesilovce Bednář, ale na Machovského blafákem nevyzrál.

I v druhém dějství se odehrával na ledě boj bez velkých příležitostí. Ve 26. minutě po Valachově střele mohl zvýšit Vladimír Růžička, ale neuspěl. Slávistickou branku ohrozil ve 32. minutě po Slovákově akci Vlasák.

Slavia pak hrála po zákroku vysokou holí na Poletína přesilovku, vzápětí byl zasažen i Bednář, ale tentokrát se nevylučovalo, přestože tahoun domácích musel zamířit na ošetření do kabiny a do hry se už nevrátil. Stav se neměnil v pokračující početní výhodě i při následném trestu plzeňského Dana Růžičky.

Pražané pojistili vedení ve 44. minutě, kdy Vladimír Růžička zpoza branky našel nekrytého Skokana, který zamířil přesně k pravé tyči. Furch hájil čistý štít při šancích Kratěny a Jeřábka, Plzeň se pak neprosadila ani při dvou přesilovkách, kdy pykali Kolařík a Krenželok.

Při Lvově vyloučení protáhl Machovského Wharton. V 57. minutě se radovala Škoda, když Furcha propálil z mezikruží Tomáš Sýkora. Při hře čtyř proti čtyřem málem vyrovnal Lev, jehož nahození ze středního pásma skončilo na horní tyčce. Výhru Slavie zpečetil 38 vteřin před koncem při power play do prázdné branky ve vlastním oslabení Jelínek.

HC Slavia Praha – HC Škoda Plzeň 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Valach (Skokan, J. Doležal), 44. Skokan (V. Růžička ml.), 60. P. Jelínek (Holub) – 57. T. Sýkora (Holec). Rozhodčí: Hribik, Lacina – J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5192.

Sestavy:

Slavia: Furch – Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Štich – Žejdl, Bednář, Krenželok – P. Jelínek, V. Růžička ml., Tomica – Skokan, Sklenář, J. Doležal – Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Plzeň: Machovský – Slovák, Jiří Hanzlík, Dan Růžička, J. Jeřábek, Mozík, D. Boháč – Duda, Holec, Pletka – Kratěna, Lev, Vlasák – Indrák, Kašpařík, Schleiss – M. Dvořák, T. Sýkora, J. Sýkora. Trenéři: Razým a Michal Straka.

Autor: ČTK

4.1.2014 VSTUP DO DISKUSE

Na snímku hlasoval Plzeňan Marian Bradáč, který v jedné z komisí také zasedal coby místopředseda.

Starostům se nevedlo, vyhrál jen jeden z nich

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.