Před víkendem dokázali Plzeňští po dvou porážkách udolat doma sice Vítkovice, ale v neděli přišla znovu studená sprcha.

V duelu s pražskou Spartou se sice škodováci ujali vedení, ale poté je smetla gólová smršť rozjetého soupeře.

Už po deseti vteřinách druhé třetiny bylo srovnáno a do konce prostřední části nasázeli favorizovaní hosté do plzeňské sítě další čtyři góly.

„Bylo po zápase. Ani nevím, jak nám to tam napadalo," připustil obránce Vojtěch Mozík. „Přitom v první třetině jsme hráli slušně, měli jsme šance, ale nedokázali jsme soupeři odskočit o víc gólů. Pak jsme si to pokazili. Inkasovat pět branek, to je moc," komentoval porážku 2:5. Stejnou, jakou Plzeň vstřebávala před týdnem v domácím duelu s Olomoucí.

„Doma už jsme ztratili příliš bodů," podotkl důrazný bek s tvrdou střelou.

Bombou se prosadil i proti Spartě. Ještě ve druhé třetině Mozík svým třetím gólem v sezoně snížil hrozivě narůstající manko na 2:4, ale pátý zásah Pražanů udusil veškeré naděje.

Brankář Matěj Machovský přepustil své místo Lukáši Mensatorovi a skóre se už nepohnulo ani na jedné, ani na druhé straně.

„I za toho hrozného stavu jsme se snažili bojovat. Už kvůli lidem v hledišti, kteří nás povzbuzovali znovu až do konce. Ale Sparta je příliš zkušený soupeř na to, aby si luxusní náskok nechala utéct," říkal Mozík.

„Je to pořád takové nahoru dolu, jednou vyhrajeme, jednou prohrajeme. Chtělo by to konečně nastartovat nějakou úspěšnou šňůru," zdůraznil jednadvacetiletý bek a člen širšího kádru reprezentace.

V týdnu ale Škodovka vyrazí hned třikrát na led soupeře.

Venkovní sérii zakončí nedělním derby v Karlových Varech, předtím v pátek hrají Indiáni v Litvínově a už dnes zamíří do Liberce k dohrávce 10. kola.

V dané situaci v tom ale modrobílí spatřují spíš výhodu. „Tři utkání venku nám možná i pomůžou. Naše ambice jsou určitě vyšší. Musíme zabrat, začít hrát jednoduchý hokej," prohlásil útočník Jozef Balej před důležitým soubojem sousedů v extraligové tabulce – deváté Plzně a jen o skóre horšího Liberce.

Ani severočeští Tygři nejsou se současnou pozicí spokojeni a nedávno se také krocení šelem místo Pavla Hynka ujal Rostislav Čada.

Tým ožil a pod trenérem, který v extralize vedl kdysi i Plzeň, si ze tří zápasů na cizím ledě vybojovali Tygři pět bodů. Naposledy v Brně ale prohráli.

„Po delší době nás čeká domácí zápas a jsme na něj hodně natěšení," řekl ČTK před dnešním duelem s Plzní liberecký asistent Milan Černý.

Ve stavu zraněných jsou beci Derner, Gřegořek a útočníci Jass, Krenželok, Psota a Vlach.

Škoda má na marodce Johnsona s Kašpaříkem.