Plzeň vyhrála ve Zlíně a získala první body, rozhodl Kratěna

Zlín - Hokejisté Plzně vyhráli v pátém extraligovém kole na ledě Zlína 2:1 a připsali si premiérovou výhru v sezoně. Zápas rozhodl gól kapitána Indiánů Ondřeje Kratěny v přesilové hře ve 44. minutě zápasu.

18.9.2016

Hokejisté PSG Zlín (ve žlutém) proti Plzni.Foto: DENÍK/Daniel Ostrčilík

Až na čtvrtý pokus dokázali hokejisté Škody Plzeň v nové sezoně bodovat. Svěřenci trenéra Michala Straky včera vyhráli ve Zlíně 2:1 a odlepili se od posledního místa extraligové tabulky.

Důvěru v plzeňské brance od začátku znovu dostal Matěj Machovský, který byl v minulých dvou kolech střídán Patrikem Polívkou. Rovněž složení obrany
a útoků zůstalo oproti pátečnímu domácímu utkání
s Brnem beze změny.

Zápas se zlomil v poslední třetině, kdy ve 44. minutě využil přesilovku kapitán Indiánů Ondřej Kratěna.

Plzeň vstoupila do zápasu dobře. Hned v úvodu trefil tyčku Kašíkovy branky Miroslav Indrák. Do vedení šla Škodovka v 15. minutě. Nick Johnson se za brankou zbavil dotírajícího obránce Zlína a přihrávkou podél brankoviště našel nehlídaného Coltona Yellow Horna, který střílel do odkryté branky – 0:1.

Na konci prostřední dvacetiminutovky ale srovnal zlínský Robert Říčka, který sebral ve středním pásmu puk Moravčíkovi, pak ho přebruslil a ranou pod víko srovnal.

Ve třetí třetině zvonily tyčky po střelách Koreise a Indráka. Tyčku za Machovským pro změnu trefil domácí Říčka.

Plzeň využila výhodu

Zpočátku třetí třetiny se neujala ani střela plzeňského Svobody. Ve 44. minutě už to vyšlo. Na dvě minuty za nedovolený zákrok šel zlínský Honejsek a Plzeň po 15 vteřinách svou početní výhodu využila. Kratěna si vyměnil puk s Petrem Kadlecem a nechytatelnou ranou vymetl horní růžek Kašíkovy branky.

Indiáni poté i díky Machovskému odolali náporu domácích. Nejblíže vyrovnávacímu gólu byl obránce Miroslav Blaťák během přesilovky domácích. Vyrovnat se Zlínu nepodařilo ani při závěrečné power play, která trvala něco málo přes minutu.

Škodovka už zítra dohrává zápas prvního kola na ledě úřadujících mistrů z Liberce. Doma se Indiáni představí v pátek 23. září s Olomoucí.

V neděli večer se dařilo i fotbalistům plzeňské Viktorie - více čtěte zde.

Slovany jsou světové: mají vlastní globus

Plzeň - Že mají Slovany na chodníku před radnicí železnou mapu s rozložením ulic přesně jako ve skutečnosti, není nic výjimečného.

V Plzni se na volby stály fronty

Plzeň - Hned v několik volebních místností se v pátek proměnily třídy plzeňské SOŠ profesora Švejcara v Majerově ulici a před školou i na jejích chodbách to bylo znát.

Zelená Hora je jako spící Růženka, řekl prezident v Nepomuku

Plzeň - I poslední den návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Plzeňském kraji jste mohli sledovat v on-line reportáži Deníku.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.