V nedělním extraligovém zápase ve Ško–Energo Areně šli hostující hráči do vedení už po 23 sekundách. Martin Straka nastřelil kotouč na Schwarze a v obdivuhodné formě hrající Tomáš Vlasák si s dorážkou poradil.

Boleslav se snažila vyrovnat, ale Macháček ani Tvrdík neměli dostatek štěstí. To měl naopak Schwarz, když zneškodnil Johnsonovu šanci.

Domácí se snažili, ale vyrovnání se dočkali až v závěru druhé dvacetiminutovky. To se prosadil z Plzně zapůjčený Michal Tvrdík.

V hlavní roli Vlasák – to byla situace z úvodu třetí třetiny, kdy se nepolapitelný štírek vybruslil před branku a poslal Plzeň podruhé do vedení. Ale Boleslav našla odpověď. Hostující brankář podruhé v zápase kapituloval, tentokrát z hole Gajovského.

Rozhodující moment zápasu přišel v boleslavské přesilovce deset minut před koncem. To předvedli hosté ukázkový protiútok na jehož konci se třepetal v síti touš po Modrého střele.

Boleslav měla i trochu smůly, když střela dalšího explzeňáka Matějovského skotačilo po Horčičkově výstroji. Definitivní rozhodnutí přinesla až branka Svačiny do opuštěné domácí klece při závěrečné power–play.