Tentokrát se zápas celků z čela tabulky odehraje v plzeňské Home Monitoring Aréně (začátek v 17.30) a bude mít náboj souboje prvního se třetím.

Vedoucí Škodovka chce v předehrávce 49. kola využít domácí prostředí k odplatě za čerstvou porážku 0:3 z Ostravy.
„Vítkovice mají silný tým. Je to tuhý soupeř s výbornou obranou, propracovaným systémem. Jsou nebezpeční ve všech činnostech, ale z předchozího utkání víme, z čeho se poučit. Já se na ten zápas těším,“ prohlašuje plzeňský útočník Milan Gulaš.

„Věřím, že zase přijde hodně lidí, poženou nás k výhře a společně si užijeme parádní hokej,“ doplňuje nejproduktivnější hráč soutěže.

Gulaš si zatím v 37 zápasech připsal 46 bodů za 18 gólů a 28 asistencí. Jenže minulou středu ani on ani nikdo další z plzeňských střelců nedokázali v Ostravar Aréně překonat vítkovického gólmana Patrika Bartošáka.

„Přitom jsme hráli dobře a měli jsme dost šancí, jenže gól jsme nedali,“ říká Gulaš s tím, že i takové zápasy přicházejí. „Jako bychom platili daň za úvod ligy, kdy naše hra někdy nebyla ideální, ale gólů jsme stříleli hodně. Teď hrajeme dobře, ale není to vždycky za tři body,“ poznamenavá zkušený útočník.

„Ve Vítkovicích jsme odehráli dobré utkání. Byli jsme aktivnější, soupeře jsme přestříleli, ale na rozdíl od něj jsme své šance neproměnili. V tom musíme být efektivnější,“ zdůraznil trenér Ladislav Čihák.

Tým proto nabádá k větší soustředěnosti v zakončení.

„Z každé střely musíme chtít dát gól. Ne, že to jen nějak zkoušíme,“ burcuje kouč. „Musíme hrát jednoduše, přímočaře a tlačit všechno na branku. Hodně střílet,“ velí.

„Zápas nás prověří i v tom, jak dokážeme reagovat na stejného soupeře rychle po sobě, což se hodí i pro play-off,“ poznamenává Čihák.

Plzeň naposledy doma porazila Liberec a odrazila tak nápor celků za svými zády. Vyhrál totiž také druhý Hradec Králové i třetí Vítkovice, které doma porazily předposlední Litvínov.

Přesto ostravský celek jede do Plzně s respektem.

„Čeká nás těžký soupeř, který zvlášť na svém ledě vyniká ofenzivní silou a umí to i vzadu. Navíc domácí požene bouřlivé a pro soupeře až nepřátelské prostředí,“ uvedl na klubovém webu vítkovický trenér Jakub Petr.

„I když jsme Plzeň doma před týdnem porazili, tak jsme si vědomi, že náš výkon nebyl bez chyb. O to těžší to nyní budeme mít, přesto bychom rádi znovu bodovali. A to nejen v Plzni,“ poznamenal Petr.

Vítkovičtí totiž rovnou z Plzně přejíždějí do Liberce, kde hrají v pátek a venkovní trip zakončí v neděli ve Zlíně.

Také Škodovka se po dnešním souboji vydá na cesty. V pátek zakončí třetí čtvrtinu základní části ve Zlíně a v neděli míří do Litvínova.

V sestavě Indiánů bude vinou zranění chybět obránce David Kvasničkaa z útočníků Ryan Hollweg s Miroslavem Preisingerem. Ten si při zápase v Brně poranil rameno a na marodce bude minimálně šest neděl.

„Hrát nebude ani obránce Nick Jones, kterého zastoupí mladý Lukáš Kaňák,“ avizuje Ladislav Čihák.