Hokejová Škoda Plzeň se do extraligového play-off probojovala po sedmnácté v řadě, ale po čtvrté za sebou musí projít sítem předkola. Podruhé jako outsider. Že to nemá zase takovou váhu, si Indiáni vyzkoušeli v letech 2021 a 2022, kdy do předkola vstupovali jako favorité, jenže na hůř postavené celky, Olomouc a Mladou Boleslav, nestačili. Naopak loni z 12. příčky a po devíti porážkách natáhli sérii s Libercem na pět zápasů a v tom rozhodujícím sahali po postupu. Nyní dvanáctá Plzeň vyzve pátý Litvínov, s nímž se v minulosti utkala v play-off hned dvakrát.

V mistrovské sezoně 2012/13 se Škodovka srazila s chemiky ve čtvrtfinále a měla namále. V pátém duelu si Litvínov vybojoval mečbol, ale tým kolem Martina Straky vyřazení odvrátil a další výhrou se pak odpíchl do semifinále a poté ke zlatu.

Dva roky předtím se Plzeň s Litvínovem utkaly v předkole, do něhož se Indiáni probojovali přes odečet 19 bodů v registrační kauze. Skončili devátí, a nebýt odebrání bodů, nejspíš by ovládli základní část. V předkole však Západočeši podlehli Benzině 1:3 na zápasy. Skóre čtvrtého duelu v Plzni otvíral domácí Pavel Vostřák, chemici pak utekli do vedení 3:1, jenže Martin Straka a Tomáš Vlasák stihli srovnat. V prodloužení pak výhru a postupu do čtvrtfinále urvali Severočeši.

Nadcházející série startuje ve středu a ve čtvrtek zápasy v Litvínově. Bilance vzájemných zápasů ze základní části je vyrovnaná, každý z týmů si připsal dvě vítězství. Kdo oslaví postup tentokrát?

Základní část se maže, startuje nová soutěž, burcuje před startem předkola plzeňský kapitán Jan Schleiss.
Jít dál, vyřadit Litvínov, to je moje největší motivace, říká kapitán Schleiss

Program předkola:

1. a 2.druhý zápas (středa 6. března, čtvrtek 7. března, 17.30): Litvínov – Plzeň

3. zápas (sobota 9. března, 16.30): Plzeň – Litvínov

Případně dál:

4. zápas (neděle 10. března): Plzeň – Litvínov

5. zápas (úterý 12. března): Litvínov - Plzeň