Po brankách Smreka a Straky z úvodní třetiny zaslouženě vedl 2:0, jenže v polovině zápasu 25. kola extraligy měli už navrch Oceláři. Západočeši zasaženi kolapsem padli nakonec 3:4, ztratili osmý z minulých devíti duelů a klesli z pátého na šesté místo.

„Druhou třetinu jsme začali špatně. Nechali jsme se zatlačit do defenzivy a po chybách v obranném pásmu jsme čtyřikrát inkasovali,“ shrnul důvody dalšího nezdaru plzeňský asistent Milan Razým.

„Pak jsme sice konečně využili početní výhody pět na tři, Kracík dal kontaktní gól, ale víc jsme už nedokázali,“ litoval. „Hráli jsme totiž přílíš často v oslabení.“

Už dnes ale Plzeň čeká další zápas. V ČEZ Areně hostí od 17.30 hodin čtvrtý a o tři body lepší Moeller Pardubice.

Jde o souboj celků z popředí tabulky, které ale konec první poloviny základní části nezastihl v nejlepší formě. Východočeši prohráli v neděli třetí ze čtyř utkání po reprezentační pauze. Doma odevzdali všechny body Litvínovu.

„Na vlastním ledě chceme maximálně bodovat, a to jak dnes s Pardubicemi, tak potom v pátek se Zlínem,“ vyhlásil Razým.

„Je to nutnost, cheme–li se dotáhnout na mužstva před námi a ne propadnout v tabulce ještě hlouběji. Jsme tím povinováni i vůči našim fanouškům,“ zdůraznil.

Také proto vyrazí Strakova armáda proti Moelleru s přeskupenými útoky. Fabuš se vrátil na pravé křídlo první řady. Znovu se spojilo duo Důras, Vampola a ke Kracíkovi přišla dvojice bojovníků Dvořák, Matějovský. Otázku brankáře vyřeši trenéři až po dopoledním rozbruslení.

Pardubičtí se zase musejí vypořádat s absencí klíčového forvarda Puchera, jenž má problémy s kolenem. Jeho post v druhém útoku zaujal uzdravený Blažek.

První vzájemný zápas na východě Čech skončil divokou výhrou Moelleru 8:5.