Naposledy v neděli Indiáni už podruhé v sezoně vyplenili tvrz kladenských Rytířů, když tamní pány v zápase 37. kola zostudili debaklem 2:7.

Podeváté v řadě zvítězili a mají na dosah první místo.

Za vedoucí Spartou zaostávají Západočeši už jen o tři body a dnes mohou své manko zcela vymazat.

V domácí ČEZ Areně čeká druhý tým soutěže dohrávka 18. kola s Mountfieldem České Budějovice, zatímco lídr z Prahy nehraje.

„Do konce základní části zbývá víc než čtvrtina, což je ještě spousta utkání, a my se nechceme rozptylovat honbou na první místo. Naším cílem zůstává konečný zisk 84 až 86 bodů,“ tvrdí plzeňský trenér Marian Jelínek.

A nepřeceňuje ani narůstající bodovou šňůru a teď i devět výher po sobě.

„Jsme si vědomi, že vítězství v Třinci bylo jen kontumační,“ říká kouč a víc si cení stabilnosti výkonů svého celku. „Třikrát vyhrát a pak zase dvakrát ne, takové houpačce se snažíme vyhnout a zatím jsme v tom úspěšní,“ vyhlašuje.

A jak Jelínek hodnotí nedělní pokoření Rytířů?

„Kladenští si takový ranec ani nezasloužili. Jsou prostě zápasy, kdy vám vyjde úplně vše, a tohle byl ten případ,“ připouští trenér.

„Bylo to také hodně o gólmanech a nás Adam Svoboda v klíčových momentech podržel. Třeba za stavu 3:1, kdy chytil dva vyložené góly,“ vyzdvihuje přínos plzeňské jedničky.

Góly pak totiž dál přibývaly v síti soupeře. „Čtyřikrát jsme proměnili přesilovku, jednou jsme skórovali v oslabení a další gól dal Martin Straka vteřinu před koncem,“ líčí, jak Plzeňští dostali Rytíře do kolen.

Stalo se tak už s přispěním Jaroslava Modrého, který do plzeňské defenzivy naskočil třetí den po příletu z Ameriky. „Nechci to zakřiknout, ale ´Bóža´ hrál výborně,“ chválí Jelínek.

Se čtyřicetiletým matadorem tak počítá i pro dnešní duel s čtvrtým Mountfieldem.

Očekává přitom urputnou bitvu. „ Jihočeši staví na kvalitním gólmanovi, zkušenosti řady hráčů i trenéra Franty Výborného. Pro diváky by to měla být ale pěkná podívaná,“ míní hokejový stratég.

Stále se však musí obejít bez Frola, Jeřábka, Kratěny a od pátku i bez smolaře Vlasáka, který má zraněné koleno. „Tomáš nám bude chybět určitě čtrnáct dní. Vbrzku by ale mohl naskočit Jeřábek, a pokud dobře dopadne kontrolní vyšetření, tak i Kratěna,“ avizuje Jelínek.

Jihočeši, kteří v Plzni nevyhráli od ledna 2008, nemohou počítat s Martynkem, Podlešákem a Kotalíkem.