Dramatický duel šestého kola na jihu Čech vyhrála Škodovka 4:3 v prodloužení, když rozhodující ránu vypálil Kodýtek.

Explzeňský lídr a nyní opora Motoru Gulaš vyšel v divokém souboji bodově naprázdno, ale zastoupil ho Vondrka, který zaznamenal hattrick. Plzeň si i tak došla pro vítězství.

Škodovka chtěla začít aktivně, když mašině na body Gulašovi měl otravovat život bojovník Schleiss. V úvodních minutách ale vládl rozjetý Motor, plzeňský gólman Pavlát však odolával.

Indiáni se poté ujali režie a soupeře vysoko přestříleli. Puk za Hrachovinu v domácí kleci ale nedostal Dzierkals v přesilovce, Jiříček po nájezdu a ani Bulíř pálící z pravého kruhu. „Chtěl jsem střílet na zadní tyč, ale rána mi sklouzla a šlo to jen do prostředka, takže brankář měl snadnou práci,“ litoval Bulíř.

To ve druhé třetině se strhla přestřelka. Diváci viděli pět gólů a ve vedení se vystřídaly oba týmy. Divočinu hned po pauze odstartoval první trefou v sezoně s přispěním teče obránce Jiříček. Domácí odpověděli dvěma góly Vondrky, které zkušený borec vtěsnal do minuty. Nejprve se trefil od modré a po zaváhání plzeňské obrany zvýšil svižnou ranou na 2:1. Jenže Motor o náskok zase přišel. V přesilovce srovnal ranou na bližší tyč Blomstrand a před koncem třetiny vrátil radost hostům Martin Lang. Přečíslení dvou na jednoho zakončil chladnokrevně mezi nohy gólmana Hrachoviny.

Do třetí části vtrhli Jihočeši s cílem srovnat, Pavlát byl v permanenci, ale svůj tým dál držel. Vychytal Vondrku a na poslední chvíli vytáhl i Gulašovu ránu. Motor pokračoval v tlaku a v čase 45:17 znovu Vondrka trefou pod horní tyč zkompletoval hattrick.

Z boje odstoupil plzeňský bek Budík, nešťastně zasažený pukem do obličeje.

Bitva kdo s koho gradovala. Thorell v brejku minul odkrytou branku a rychlou kombinaci Mertl, Bulíř vyřešil budějovický gólman. Gulaš se zase protáhl až před Pavláta, ale ten ho skvěle vychytal.

Zápas tak dospěl do prodloužení. Ale už po třinácti sekundách chyboval domácí novic Percy, puku se zmocnili hosté a volný Kodýtek vystřelil hostům vítězství.

„Plzeň hrála skvěle, takže bod bereme,“ říkal po boji smutný Vondrka.

To Jiříček se mohl usmívat. „Vyhrát jsme už potřebovali a dva body z Budějovic jsou v naší situaci skvělým počinem,“ konstatoval mladičký plzeňský bek.

Motor České Budějovice – Škoda Plzeň 3:4 pp

Třetiny: 0:0, 2:3, 1:0 - 0:1. Branky a nahrávky: 24. Vondrka (Valský), 25. Vondrka, 46. Vondrka (Abdul) – 21. Jiříček (Mertl), 36. Blomstrand (Čerešňák, Dzierkals), 40. M. Lang (Kvasnička), 61. Kodýtek (Čerešňák). Rozhodčí: Hradil, Ondráček – Malý, Pešek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 20:35. Diváci: 5 655.

Nejlepší hráči: Michal Vondrka – David Jiříček.

Č. Budějovice: Hrachovina – Bindulis, Vráblík, Piskáček, Bučko, Štich, Percy, Štencel – M. Beránek, Toman, Valský – Abdul, Pech, Vondrka – Venkrbec, D. Voženílek, Gulaš – J. Ondráček, M. Hanzl, Karabáček. Trenéři: Modrý, P. Martinec a Fousek.

Plzeň: Pavlát – Budík, Čerešňák, Graňák, Jiříček, J. Kindl, Kvasnička, L. Kaňák – Kantner, Kodýtek, Schleiss – Dzierkals, Mertl, Bulíř – Blomstrand, G. Thorell, M. Lang – Malát, Přikryl, Kuťák. Trenéři: Baďouček, Říha a Vlasák.