V předvečer silvestra porazili před svým publikem tým Kladna 2:1 a tříbodovou výhrou navázali na maximální zisk z Liberce.

Plzeň, byť bez zraněného střelce Fabuše, vstoupila do posledního utkání roku raketově. Ve druhé minutě se prohnal kluzištěm Adamský, práskl do zadního mantinelu, ale dojíždějicí Kracík už Kopřivovi v brance hostů nedal šanci.

„Jeli jsme dva na jednoho a bylo jasné, že Martin přihrávat nebude, a tak jsem se tlačil do branky. Vyšlo to,“ říkal autor potom dlouho vedoucího gólu domácích.

Zápas totiž pokračoval ve svižném tempu, jenže oba celky nijak nehazardovaly. „Ačkoliv jsou obě mužstva ofenzivně laděná, hrálo se hodně do obrany,“ připouštěl plzeňský asistent Milan Razým.

V první třetině ale přece měli více ze hry domácí. Ti se v první části ubránili i třem po sobě jdoucím oslabením.

Ovšem v druhé části hosté přidali, Kalla usměrňoval puk jen těsně vedle plzeňské klece a na jejího strážce Francouze zle dotíral Bělohlav. Přidat gólovou pojistku mohla ale i Plzeň. Jenže Hudcova teč zblízka skončila mimo, stejně jako dělovka Benáka a neujal se ani pokus Straky.

Šest minut po druhé pauze ovšem plzeňské fanoušky zmrazil hostující Horna. Po akci s Bělohlavem projel před Francouze a bekhendem poslal puk pod horní tyčku.

Po dvou minutách a nějaké vteřině už ale zase vedla Plzeň. Hosté faulovali a pykali za to. Kracík nabil Vlasákovi a ten zakončoval do odkryté branky. „Ten gól patří ´Krácovi,“ říkal novinářům nejproduktivnější muž extraligy.

V závěru ale Vlasákovi ještě zatrnulo. To totiž zastavoval Pateru, ten přehnal následky střetu a plzeňský útočník putoval za katr. Síly na ledě se tím sice v tu chvíli vyrovnaly, ale hosté sáhli ke hře bez brankáře.

„Mohl jsem tušit, že ´Patýs´ něco zkusí, ale pustit dál jsem ho nechtěl,“ říkal Vlasák. „Pak mi bylo všelijak.“

Hosté se tlačili za gólem, Francouz ale odolával. Definitivně mohl zpečetit výhru Plzně kapitán Straka, ale před prázdnou brankou podklouzl. I tak potom slavil s týmem výhru.