Hned v úvodu stáli při domácích všichni svatí. Střela Žabka propadla Salfickému mezi betony, ale kotouč poté těsně minul branku. Puk byl sice častěji na plzeňských holích, ale šance hostů byly nebezpečnější. Zvlášť v závěru první části se měl Salfický co ohánět. Zpoza obránce na něj pálil Tomáš Sýkora a poté Žabka. Ještě těsně před pauzou Sýkora sklepl puk k druhé tyči na Boháče, ale tomu stihl zblokovat hůl Hanzlík.

V druhé třetině sice herní převaha Plzně ještě narostla, ale dát gól, to bylo v úterý pro domácí nadlidský úkol. Nepomáhaly změny v sestavě, ani přesilovky. Valent v brance Boleslavi čelil šestnácti ranám, tvrdě ho zkoušeli Vlasák s Tvrdíkem, ale gólman odolal. Naopak zodpovědně hrající hosté upletli z pěti střel vedení. V 28. minutě prostrčil Král puk před plzeňskou brankou na Pabišku, domácí bek Jeřábek puk přikopl na Salfického a Pabiška z dorážky zavěsil.

A i dál to vypadalo, že Boleslav sesadí Plzeň z vítězné vlny. Na jeden gól. Do 45. minuty platil pro modrobílé nepříznivý stav. Jenže potom byl na čtyři minuty vyloučen za vysokou hůl Šterbák a domácí výhodu proměnili ve vyrovnání. Hanzlík vypálil od modré a Tvrdík bekhendovou ranou z otočky zametl puk do branky. Plzeňští ještě přežili téměř dvě minuty ve třech a poté znovu udeřili. . Vampola zabojoval u mantinelu, Strakovu střelu Valent ještě vyrazil betonem, ale na ránu Tvrdíka už nezareagoval. Zraněný pak opustil bojiště. Probuzený hlad modrobílých po třech bodech pocítil ale i náhradník Schwarz. Švihem ho překvapil rozjetý Adamský, kterému nabil Bomersback a plzeňské publikum slavilo vítězství.

Hlasy trenérů: Marina Jelínek (Plzeň) „Hlad po výhře se v našem týmu probudil až v posledních dvanácti minutách. Předtím jsme dvě třetiny hráli špatně, soupeř nás nepouštěl do naší hry. Chyběl nám pohyb i důraz. Roztrhl jsem proto první útok a stáhl sestavu jen na tři řady. Nakonec tým vybojoval znovu tři body, což je cenné, ale lehkovážnost s jakou jsme zápas rozehráli je varující.

Vladimír Čermák (Ml. Boleslav): Neproměnili jsme přesilovku pět na tři a Plzeň pak prokázala větší vůli po vítězství. Proto jsme tento zápas prohráli.

Plzeň - Mladá Boleslav 3:1

Třetiny: 0:0, 0:1, 3:0

Branky a nahrávky: 48. Tvrdík (Hanzlík, Straka), 55. Tvrdík (Straka, Vampola), 59. Adamský (Bomersback, Benák) – 28. Pabiška (R. Král, Kasík). Rozhodčí: Souček, Turčan – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 6:8, využití: 1:0. Diváků: 5477.

Muž zápasu: Tvrdík.

Plzeň: Salfický – Jeřábek, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Mezei, Benda, Dobrovolný – Bomersback, Straka, Vlasák – Vampola, Kracík, Matějovský – Scofield, Tvrdík, Hvila – Adamský, Heřman, Dvořák. Trenér: Jelínek.

Ml. Boleslav: Valent (55. Schwarz) – Žabka, J. Kasík, Šterbák, Duben, Lehikoinen, Jiruš, Němeček – Pabiška, R. Král, Sup – Nouza, T. Sýkora, Boháč – Šagát, Macho, Fabuš – Bahenský, Gajovský, Handlovský. Trenér: V. Čermák.