Hosté nastoupili do zápasu pěkně od podlahy a na dlouhou dobu přikovali Litvínov v jeho obranné třetině. Jenže byli to domácí, kdo první otevřel skóre. V desáté minutě zblízka dorážel Vopat. Na jeho trefu ale ani ne za minutu odpověděl tahoun Západočechů Martin Straka. Jenže domácí ještě do konce první periody navýšeli na 3:1 z hole Lukeše, který se prosadil hned dvakrát.

Indiánům pak patřilo prostřední dějství plné šarvátek, které ovládli 1:0 a snížili na rozdíl jediné branky. Studená sprcha se na Jelínkovu družinu snesla hned na začátku poslední třetiny, kdy se po 58 vteřinách hry prosadil Heinisch. Poslední minuty střetnutí přinesly velký počet šarvátek a vylučování. Plzeňští fandové dokonce odpálili světlici. Benzina si ale nakonec došla pro vítězství ve druhém zápasu série, které pečetil do prázdné branky Kubát.

Další zápas předkola se hraje v sobotu večer v Plzni.

Trenéři po zápase:

Milan Razým (Plzeň): Chtěli jsme tady vyhrát jeden zápas, nepovedlo se to. Vlastní nedisciplinovaností jsme si zápas prohráli. Ve druhé třetině jsme se dostali do kontaktu, ale bohužel v poslední třetině nám odskočili domácí na rozdíl tří branek. Po vyloučeních a šarvátkách trpěla hokejová krása. Ale zbraně neskládáme. Máme dva zápasy doma.

Jiří Kučera (Litvínov): Musím před kluky smeknout. Odehráli maximum a přesně to co jsme potřebovali. Poslední krok je nejtěžší, tak uvidíme co nás čeká v Plzni.

Litvínov – Plzeň 5:2 stav série: 2:0

Třetiny: 3:1, 0:1, 2:0

Muž zápasu: Lukeš

Litvínov: Volke – Skuhrovec, Kubát, Gula, Švarný, Stříteský, Jareš, Martinka – Černý, Vopat, Trávníček – Jánský, Heinisch, Lukeš – Majdan, Rindoš, Gerhát – Maxa, Kafan, Zavřel. Trenér: Kýhos.

Plzeň: Horčička (21. Salfický) – J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Modrý, Benák, Frolo, Dresler – Straka, Jan Kovář, Vlasák – Stránský, M. Heřman, Dvořák – Lammers, Slaney, Johnson – T. Rachůnek, Vostřák, Plášek. Trenér: Jelínek.

Branky a nahrávky: 10. Vopat (Trávníček), 14. Lukeš (Heinisch, Stříteský), 19. Lukeš (Jareš), 41. Heinisch (Lukeš), 60. Kubát (Trávníček, Majdan) – 11. Straka (Hanzlík), 28. St. Pierre (Vlasák, Stránský). Rozhodčí: Minář, Mikula – Barvíř, Svoboda. Vyloučení: 17:19. Využití: 2:0. Diváci: 6 725.