Plzeň přejela Energii v přesilovkách

KARLOVY VARY - V západočeském derby zvítězil favorit. Lasselsberger si díky dvěma přesilovkovým trefám Vlasáka a Kracíka a jedné ráně Straky připsal tři body do tabulky hokejové extraligy.

16.9.2008

Hokejisté Lasselsbergeru Plzeň převálcocali ve čtvrtém kole Karlovy Vary 3:0Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Lépe úvod zápasu vyšel hostům. Ve 4. minutě se do první vážnější šance dostal první útok Západočechů, ale Martin Straka brankáře Mensatora ještě nepřekonal. Energie odpověděla v minutě sedmé. Čtvrtý útok mladíků ve složení Zucker, Kuběna, Zaťovič několikrát dotírali na Romana Málka, ale plzeňský fakír odolal.

Branky se diváci dočkali až po polovině zápasu. Na trestné lavici nedobrovolně odpočíval karlovarský obránce Roman Prošek, když Tomáš Vlasák jemnou tečí rozvlnil sít za Lukášem Mensatorem. Na ukazateli skóre svítilo 31:21.

Plzni narostly křídla a uzavřela domácí v obraném pásmu. Z toho pramenili další fauly domácích, které jednak sudí viděl, a za druhé plzeňští hráči trestali. Druhou přesilovku využil Jaroslav Kracík po akci Martina Straky necelé dvě minuty před koncem druhé části.

Třetí dějství začali domácí aktivně, ale jejich snaha vyzněla do prázdna. Naopak v další přesilovce mohli hosté svůj náskok zvýšit.

V poslední minutě přidal pojistku Martin Straka, kterého poslal do úniku Tomáš Vlasák.

Plzeňský Lasselsberger v úterý potvrdil, že na čele tabulky není náhodou. Za důsledný výkon si jeho hráči odvezli tři body za vítězství 3:0.

Autor: Jan Čech