Jejich nejvážnější soupeř v honbě za účastí ve vyřazovacích bojích Litvínov totiž prohrál v Liberci, ale má zápas k dobru. Manko na desátý tým soutěže tak poprvé od udělení trestů v registrační kauze stlačili jedenáctí indiáni na zatím nejnižší hranici.

Plzeňští vlétli na soupeře jako hladoví vlci a od 2. minuty vedli. To první přesilovku po křižné přihrávce Dudy zužitkoval se štěstím Vlasák. Bez přípravy netrefil puk jak chtěl, ale ten přesto skončil za zády třineckého brankáře Vojtka a plzeňský kanonýr si připsal 22. zásah v běžící sezoně. Tlak domácích pokračoval, ale druhý gól nepřicházel. Přesto, že zaskočení Oceláři se poprvé k ohrožení plzeňské branky dostali až v 16. minutě, kdy na Horčičku pálil bez úspěchu Lojek. A v té chvíli už indiáni vedli na střely 10:1. V závěru první části se ještě do střelecké pozice prodral Duda, ale Vojtek byl připraven.

Bouřka v kabině ale Třinecké probrala. Po pauze přidali na pohybu a Horčička do té doby téměř bez zákroku musel řešit sérii šancí. Jednatřicetiletý gólman, který je v Plzni na záskok z prvoligového Znojma, však odolal. A v 26. minutě pak mohli Západočeši svůj náskok umocnit. Frolo ve vlastním oslabení našel pasem rozjetého Vlasáka, jenže nejproduktivnější hráč extraligy na Vojtka podruhé nevyzrál. Jeho střela skončila v brankářově lapačce. „Chtěl jsem střílet mnohem výš, pod klacek, ale to se mi nepovedlo. Naštěstí Horčička nás podržel a v závěru třetiny jsme přece jen druhý gól dali,“ byl rád Vlasák.

To v 19. minutě využila Plzeň další z početních výhod. Přitlačila soupeře k jeho brance, a po ostřelování hostující svatyně našel Hanzlík ideálně Dudu v pravém kruhu a ten z úhlu zvýšil vedení domácích na 2:0. Ještě předtím opustil bojiště předčasně třinecký Krajíček, kterého sudí vykázal z ledu za prostořekost.

A v úvodu třetí části bylo v plzeňské areně ještě veseleji. K úspěchu vedla spolupráce zámořských útočníků. Lammers střílel a důrazný Johnson usměrnil tečí puk zblízka mezi Vojtkovy betony. Třetímu gólu v třinecké síti v hledišti s chutí zatleskal i kapitán fotbalové Viktorie Pavel Horváth s čerstvou posilou plzeňského celku Petrem Trappem.

Horčička pak vytáhl několik skvělých zákroků. Zblízka třeba zlikvidoval pokus Varaďi, udržel čisté konto a natěšená ČEZ Arena tonula v ovacích.

Už v neděli čeká Plzeň zápas ve Zlíně.

HC Plzeň 1929 – HC Oceláři Třinec 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Vlasák (Duda, Straka), 39. Duda (Jiří Hanzlík), 43. Johnson (Lammers, M. Heřman). Rozhodčí: Souček, Turčan – Bejček, Charvát. Vyloučení: 9:11, navíc Krajíček (Třinec) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4238.

Sestavy:

Plzeň: Horčička – Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Modrý, Slaney, Frolo, St. Pierre – Vostřák, Jan Kovář, Vlasák – Stránský, Straka, Duda – Plášek, Haman, Dvořák – Lammers, M. Heřman, Johnson. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

Třinec: Vojtek – Krajíček, Seman, Lojek, Hudec, Hrabal, Zíb, od 30. navíc Vágner – D. Květoň, Polanský, M. Růžička – Varaďa, Bonk, McGregor – Hrňa, Peterek, Adamský – Polák, Koudelka, Ostřížek. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.