Skóre zápasu otevřel až na začátku druhé třetiny sparťanský hráč Výborný, kterému asistoval Broš.

Plzeň si gól nenechala líbit a v následující minutě vyrovnala brankou Vampoly, kterému nahrál Důras.

Minutu na to, v 25. minutě zápasu ale opět skórovala Sparta. Skóre navýšil Vykoukal, asistovali mu strůjci prvního gólu.

Hned ve 26. minutě zápasu ale opět Plzeň dorovnala. Tentokrát byl střelcem Kracík, jehož nahrávači byli Matějovský a Vampola.

Další gól padl "až" ve 29. minutě, skóroval plzeňský kapitán Straka, kterému puk naservíroval Vlasák.

Ještě jednoho gólu se plzeňští fanoušci dočkali v 56. minutě, kdy na skóre 4:2 zvyšoval Fabuš s pomocí Kracíka a Vlasáka.

Sparta – Plzeň 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)

Muž zápasu: Málek

Branky a přihrávky: 23. Výborný (Broš), 25. Vykoukal (Broš, Výborný) – 24. Vampola (Důras), 26. Kracík (Smrek, Vampola), 29. Straka (Vlasák, Fabuš), 56. Fabuš (Kracík, Vlasák)

Rozhodčí: Kubeš – Bláha, Kostka.

Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1.

Diváci: 7139.

Sparta: Pöpperle – Vykoukal, Gulaši, Černošek, Hanzlík, Procházka, Ptáček, Cunik – Výborný, Broš, Kratěna – Ton, Langhammer, Ručinský – Látal, Mikulík, Mrňa – Hromas, Krätzer, Podlešák. Trenér: Výborný.

Plzeň: Málek – Čakajík, Smrek, Pácal, Zápotočný, Cartelli, Redlihs, Benák – Fabuš, Straka, Vlasák – Důras, Kracík, Vampola – Adamský, Kubalík, Matějovský – Dvořák, Kovář, Laš. Trenér: Hynek.

Sparta je marná. Přehrála ji Strakova Plzeň

PRAHA - Jako byste pracně stavěli hrad z písku a západní vítr vám ho stejně pokaždé sfoukl.

Hokejová Plzeň vždy odpověděla okamžitě, jakmile sparťané vstřelili gól.

Nakonec jí podlehli 2:4.

A po 16. kole extraligy ztratili už pátý zápas v řadě.

Všechno podstatné se vlastně semlelo v první polovině druhé třetiny: David Výborný v 23. minutě otevřel skóre, ale už za 57 vteřin vyrovnal Vampola. Když chviličku nato strhl vedení opět na domácí stranu Vykoukal, hosté srovnali díky Kracíkovi už za půl minuty.

Bylo to pro sparťany ubíjející…

A rozhodující moment? Přišel už zanedlouho.

Plzeňský kapitán Martin Straka se v 29. minutě ocitl úplně sám před brankou Sparty a gólmana Pöpperleho si doslova vychutnal.

Před úvodním buly přitom domácí kotel roztáhl transparent s nápisem „Bojujte“.

Sparta bojovala. Jenže s ubývajícím časem se stále větší křečí.

Navíc trpí stále větším komplexem přesilovek.

Vždyť opět nevyužila minutu trvající výhodu 5 na 3. Navíc hrála přesilovku pět minut, ale stejně bezvýsledně.

Předcházel jí moment v polovině utkání, kdy plzeňský junior Kubalík píchl Gulašiho holí do tváře. Ten se složil na led a v kaluži krve bolestí kopal špičkami bruslí do ledu.

Vzplály emoce. Sparťané chtěli svého spoluhráče mstít.

Jenže Kubalíka schoval sudí na trestnou lavici a následně ho vyloučil do konce utkání. Za doprovodu nadávek hostujícího kouče Hynka, jenž emotivně svému svěřenci vytýkal.

Hlasatel utkání zanedlouho oznámil, že Gulaši „má jen zaraženou nosní přepážku a je v pořádku“.

I tak to byl pár dní po Čerepanovově smrti v Kontinentální lize až děsivý pohled.

Plzeňské vítězství podtrhl v 56. minutě z přesilovky Fabuš.

A domácí? Byli jen vyprovázeni pískotem nespokojených fanoušků.