Plzeň podlehla Litvínovu na nájezdy

Plzeň – Hokejistům HC Plzeň 1929 poslední zápas roku před vlastním publikem nevyšel. V nedělním utkání 31. kola extraligy podlehli indiáni po nájezdech týmu HC Benzina Litvínov 3:4 a jejich ztráta na místa pro předkolo play off je dál deset bodů.

12.12.2010

HC Plzeň 1929 - HC Benzina Litvnínov 3:4 po nájezdechFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Zápas předcházely slavnostní chvilky. Do Síně slávy plzeňského klubu byl jako pátý uveden bývalý excelentní útočník a nyní trenér staršího dorostu František Černý. A následně kapitán domácího týmu Martin Straka podepsal Chartu fair play, zavazující aktéry extraligových duelů a jejich příznivce k vzájemnému respektu.

Hned po otevření hry však domácím diváků zatrnulo. Po buly v plzeňském pásmu totiž hostující Ručinský trefil tyčku svatyně indiánů. Ti ale vědomi si důležitosti utkání pak na chemiky tlačili, vytvořili si značnou převahu, ale k otevření skóre jim proti obětavě bránícímu soupeři nepomohlo v první třetině ani pět početních výhod. Brankář J. Hübl se sice ocital pod palbou, ale dvanácti zákroky uhájil čisté konto. Hned v úvodu třeba vytěsnil betonem bekhend najíždějícího Straky a stihl se přesunout i proti další přesilovkové kombinaci Straka, Vlasák.

Góly začaly padat v prostřední části. V 27. minutě ještě hostující Kubinčák trefil jen spojnici břevna a tyčky, ale plzeňský Jeřábek si k tomu vykoledoval trest za sekání. Indiáni sice oslabení uhájili, ale následné momenty podcenili a Černý z pravého kruhu nejspíš lehce tečovanou střelou prostřelil Mazance mezi betony. Ani ne minutu nato ale Plzeň v přesilovce rychle odpověděla, když Vlasák z úhlu překvapil jinak jistého Hübla střelou nad rameno. Jenže daný scénář měl ještě pokračování. Hosté se po brejku nastartovaném pasem Lukeše a zakončeném Jánského trefou k tyči ujali vedení. A Plzeň ho následně při vyloučení hostů smazala. Modrý střílel z dálky a puk ztečoval do sítě zblízka Duda. V závěru třetiny ještě zmařil velkou šanci chemiků v jejich oslabení Mazanec, který na brankové čáře zastavil dorážku Kubáta.

Následný boj o rozhodující trefu už postrádal hokejovou krásu. Dominovala snaha neudělat chybu, více ze hry měli ale dál domácí. V 51. minutě byl vyloučen Poživil a plzeňské komando toho využilo. Duda přihrával, Vlasák vpravo se kličkou zbavil posledního soupeře a Straka střílel pod břevno odkryté branky. Tak se Plzeň poprvé v zápase ujala vedení, ale zase ho ztratila. Nepokryla najíždějícího Lukeše a Kubát srovnal. A hosté mohli přidat i další gól, jenže Mazanec si se střelou V. Hübla poradil. Ani závěrečný tlak už domácím ke třem bodům nepomohl a rozhodnout musely až nájezdy. V třetí sérii za vyrovnaného stavu hostující Jenáček náhradníka Hálmosiho překonal,zatímco Vlasák na rovněž střídajícího Fraňka nevyzrál.

HC Plzeň 1929 – HC Benzina Litvínov 3:4 po sam. nájezdech

Třetiny: 0:0, 2:2, 1:1 – 0:0.

Branky a nahrávky: 31. Vlasák (Straka, Jan Kovář), 38. Duda (Modrý, M. Heřman), 53. Straka (Vlasák, Duda) – 29. Černý (Kubát), 36. Jánský (V. Hübl, Lukeš), 55. Kubát (Lukeš), rozhodující sam. nájezd Jenáček. Rozhodčí: Fraňo, Polák – Jílek, Jindra. Vyloučení: 5:10. Využití: 3:0. Diváci: 6542.

Plzeň: Mazanec (na třetí nájezd Halmoši) – J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Frolo, Modrý, Benák, Dresler – Vostřák, Jan Kovář, Vlasák – Duda, Straka, Johnson – Pitule, M. Heřman, Dvořák – Petruška, Lammers, Diviš. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

Litvínov: J. Hübl (na třetí nájezd Franěk) – Černošek, Kubát, L. Poživil, Jareš, Skuhrovec, Švarný – Jánský, V. Hübl, Lukeš – Kubinčák, Jenáček, Ručinský – Černý, Vopat, Trávníček – Hanzl, Bojer. Trenéři: Reichel a Kučera.

12.12.2010

Chvála bláznovství.
3

Užijte si advent v klidu. Jděte za kulturou do Besedy

Pro chodce v bezvědomí letěl do Plas vrtulník

Kde se slavilo a kde truchlilo

Plzeň – Politici sledovali sobotní sčítání volebních hlasů společně.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Olomouc, Plzeň – Věděli, že to v Olomouci nebude lehké, ale že si odvezou tak hořkou porážku, hokejisté Škody Plzeň nečekali.

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Plzeň – Nezaváhali. Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli už jedenácté utkání v řadě od začátku ligové sezony. V neděli doma porazili 3:0 Zbrojovku Brno, vedenou bývalým koučem Plzně Romanem Pivarníkem. O branky se postarali Krmenčík, Hořava a Kopic.