Oba týmy nastoupily do utkání s pozměněnými sestavami. Domácí bez chybějících Jasečka, Kracíka a Adamského nasadili jen tři formace, v brance hostů dostal poprvé v play off příležitost Orct místo Kopřivy.

Ve vyrovnané první třetině mělo v úvodu dvě velké šance Kladno, ale Málek byl vždy pozorný. Na druhé straně z otočky Matějovský jen těsně minul branku.

V 10. minutě neprotlačil puk za ležícího Orcta Divíšek. O chvíli později zlikvidoval Málek střelu Patery. V 15. minutě ujel domácí obraně Tomajko, ale nepřehodil levý beton domácího brankáře.

Při svém pokusu byl však kladenský útočník faulovaný a v následné přesilovce nastřelil po přihrávce Bělohlava Patera horní tyčku plzeňské svatyně.

Branky začaly padat až ve druhé části hry. Kladno ji sice začalo náporem, ale první se radovali domácí.

Ve 24. minutě Důrasova přihrávka našla volného Ludvíka a ten se trefil do odkryté klece.

Pak se ale dvakrát prosadil kladenský kanonýr Martin Procházka a dotahovat museli domácí.

Nejprve se ve 28. minutě po rychlém protiútoku trefil pod břevno domácí branky.

Ve 34. minutě pak dokázal zužitkovat přesilovku hostů. tvrdou ranou z pozice mezi kruhy.

Potrestal tak nevyužitou šanci domácích. Ve 30. minutě se totiž dostal do brejku Vampola, ale na Orcta si nepřišel.

Domácí se však nevzdávali a po přestávce srovnali krok. Při signalizovaném trestu pro Kladenské se k puku dostal Vlasák a střelou švihem propálil Orcta.

Plzeňští pak několikrát zle hostům zatopili, ale Kladno hrozilo z brejků.

A po jednom z nich udeřili potřetí. Na Málka se po chybě plzeňské obrany řítili Procházka s Hájkem, který vstřelil vítěznou branku.

Lasselsberger ještě zkusil štěstí v padesátivteřinové power play, ale hosté si už vítězství a s ním i postup vzít nenechali.