Dvěma góly a jednou asistencí se v dresu vítězů blýskl útočník Václav Pletka. Brňané prohráli podruhé na vlastním ledě a po čtyřech zápasech vyšli bodově neprázdno.

Důrazněji hrající Plzeň svého protivníka hned od úvodních minut trápila důrazem v osobních soubojích, dravostí i agresivitou. Hned po ztrátě kotouče napadala protivníka, jež zápolil se založením útočné akce. I když měla Plzeň tlak, střelecky se však proti pozornému Trvajovi neprosadila. Brňané se jen pomalu dostávali do tempa, chyběla jim větší rychlost i přesnější kombinační souhra. Pokud se dostali do koncovky, vedli si stejně jako jejich soupeř a brankáře Machovského ničím nepřekvapili.

"Důležité bylo, že jsme pak konečně dali nějaké góly. V posledních pěti zápasech jsme měli spoustu šancí, které jsme nedokázali využít," uvedl plzeňský útočník Martin Straka.

Po bezbrankové úvodní třetině dopomohla Kometě k otevření skóre hned v úvodu druhé třetiny přesilovka. Střelu obránce Jana Hanzlíka stačil plzeňský brankář pouze tečovat a kotouč přes něj přeletěl do sítě.

"Začali jsme špatně. Plzeň nás takřka nepustila z pásma. Čekali jsme tento úvod, neboť jsme viděli videa z posledních zápasů Plzně. Po první třetině jsme chtěli přidat do hry více agresivity, což se nám podařilo. Sami jsme ale soupeři nabídli dva góly. Za stavu 1:3 už jsme neměli ani síly na obrat. Vázne nám koncovka," zhodnotil utkání domácí bek Hanzlík, který v dresu Komety vstřelil svůj první gól.

Aktivní Plzeň na náskok soupeře rychle zareagovala a po dvou chybách domácích zadáků otočila dvěma góly během jediné minuty výsledek. Nejdříve obránci Komety nechali volný prostor najíždějícímu Martinu Strakovi, který vyrovnal. Vzápětí po špatné rozehrávce Novotný místo přihrávky spoluhráči přesnou ranou do horního růžku zaskočil Trvaje.

Brňané sice dřeli, hráli však hodně křečovitě. Z brejků se dostávali do šancí, v koncovce jim ale chyběla přesnost. Před druhou přestávkou zaútočil z levé strany Pletka a jeho střela proklouzla Trvajovi mezi chrániči do sítě.

Brňanům se nepodařilo v poslední části zopakovat zvrat, který se jim podařil třemi góly v pátečním duelu ve Zlíně. "Těžko se tyto zápasy dají srovnávat. Ve Zlíně jsme dali kontaktní gól a hned za tři minuty přidali další. Plzeň hrála velmi dobře," přiznal brněnský obránce Hanzlík.

Důrazně hrající Plzeň naopak zúročila svůj tlak a Pletka přidal čtvrtý gól. Nalomená Kometa nevyužila ke korekci výsledku ani téměř minutovou přesilovku pět na tři.

"Podržel nás brankář. Ale každý zápas od začátku sezony oba gólmani chytají fantasticky. Pouze my jsme nedávali branky," poznamenal útočník Straka.