Třicetiletý útočník totiž krátce předtím složil úspěšně státnice na Provozně-ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze a může se pyšnit titulem inženýr. Což je mezi českými hokejovými profesionály výjimka.

„Je to úspěšně za mnou. Bylo to sedm let života, ale chtěl jsem to dokázat. A jsem rád, že po bakaláři jsem dodělal také inženýra. Pro mě to nejsou jen zadní vrátka na dobu, až skončím s hráčskou kariérou. Nevím, jestli by mě naplňovalo trénování a zda bych vůbec byl dobrý trenér. Své uplatnění vidím spíš mimo hokej,“ řekl Eberle.

Třicetiletý rodák z Kladna přestoupil do Plzně loni v létě z Olomouce a mezi Indiány prožil úspěšnou sezonu.

Eberle tvořil údernou řadu s Petry Kodýtkem a Strakou. Ve 49 zápasech základní části si důrazný forvard připsal 28 kanadských bodů za 16 gólů a 12 asistencí. Další dvě asistence pak hokejový bojovník přidal v play-off.

JONES JDE O ZEM DÁL

Do Plzně přišel americký obránce Nick Jones z angažmá v Norsku a po dvou sezonách v extralize znovu zvedá kotvy. Ačkoliv řízný bek dostal od vedení HC Škoda Plzeň nabídku na setrvání, tak kývl německému Wolfsburgu. V Plzni se Jones podílel na zisku dvou bronzů. V uplynulé sezoně si v celkem 57 zápasech připsal šest gólů a 17 asistencí.