Evropskou scénu však modrobílí vymění za tuzemskou extraligu. Plzeň čeká v pátek od 17.30 hodin zápas 25. kola v Litvínově.
Utkávají se sousedé v tabulce, desátý s devátým. Oba týmy mají shodně 34 bodů, ale Plzeň má oproti Vervě k dobru dva odložené zápasy.

A i když Indiáni v extralize střídají lepší výkony s horšími (naposledy doma prohráli s Třincem 1:4), snaží se udržet pozitivní náladu.

„Sice nám teď výsledky lítají, ale přesto není důvod ke smutku. Ve Švédsku kluci odehráli výborný zápas. Špičkový evropský tým dvě třetiny přehrávali, vydrželi s ním bruslit a vybojovali nadějný výsledek do odvety. Na to chceme navázat,“ prohlásil plzeňský trenér Ladislav Čihák.

V utkání s Vervou se Škodovka musí obejít bez Václava Nedorosta, Jakuba Kindla i brankáře Dominika Frodla, o něhož se pokouší viróza. Chybět bude ale také kapitán Milan Gulaš, který si odpykává trest za faul v minulém utkání s Třincem.
„Odpočine si Jarda Kracík, jehož výkon šel dolů. Do brány půjde Dmitrij Milčakov,“ uvedl kouč.
Naopak premiérově nasadí do boje ofenzivní posilu Jana Kováře.

„Příchod takového borce je pro tým vždy vzpruhou, ale nesmíme si myslet, že to Kovi odehraje sám,“ podotkl plzeňský kouč.
S Kovářem počítal do středu elitního útoku k Milanu Gulašovi s Miroslavem Indrákem. Při Gulašově absenci místo na křídle zaujme David Stach.

„V lajně s Gulim se tak Kovi sejde až v neděli doma proti Varům,“ vysvětlil Čihák.
Litvínov sice sezonu zahájil sérií výher, ale postupně se jízda Vervy zadrhla.

Naposledy však svěřenci explzeňského trenéra Milana Razýma přerušili šňůru čtyř porážek a doma smetli silný Liberec 6:2.
Přispěl k tomu i návrat zkušeného Lukáše Kašpara, který v ofenzivě žlutočerných vos oprášil souhru s Jakubem Petružálkem.
První vzájemný zápas sezony s Vervou v Plzni vyhrála Škodovka 4:1.