Plzeň nadělila Kometě bůra, sama nedostala jediný gól

Brno – V zápase se prosadila i čerstvá posila západočechů Tomáš Divíšek, přihrával i dával gól.

3.10.2014

Západočeši vyhráli s přehledem 5:0.Foto: DENÍK/Attila Racek

Před týdnem střídal v zápase se Spartou brankář hokejové Komety Marek Čiliak svého kolegu z brankoviště Martina Faltera v jedenácté minutě hry za stavu 0:3. V zápase osmého extraligového kola s Plzní si oba gólmani pozice prohodili. Ještě o chvíli dřív. Západočeši totiž uskočili do tříbrankového vedení už v desáté minutě. A nakonec vyhráli s přehledem 5:0.

Kometa tak prohrála už počtvrté v řadě a v tabulce je stále na předposledním třináctém místě ze sedmi body z osmi zápasů.

Na první branku čekali diváci v hale Rondo necelou minutu a půl. Ke smutku drtivé většiny z nich se prosadil hostující Ján Sýkora. Vzápětí mohla Kometa vyrovnat v přesilovce. Místo toho ale přišel nejdrsnější z plzeňských direktů. Západočeši v oslabení ujeli do přečíslení tří na jednoho a po pohledné kombinaci akci zakončil Jakub Lev.

Už po této brance se z tribun ozval pískot, kterým fanoušci dávali brněnským hokejistům najevo svou nespokojenost s úvodem sezony. A v čase 9:14 hněv tribun ještě zesílil, když se z dorážky prosadil Tomáš Divíšek, který nastoupil v plzeňském dresu ke svému prvnímu letošnímu extraligovému zápasu. Domácí trenéři reagovali výměnou brankáře a oddechovým časem, hra Komety se ale nezlepšila.

Ani ve druhé třetině nezačali Brňané žádnou ďábelskou jízdu za vyrovnáním. Víc šancí měli stále hosté, jejichž pokus ale dlouho likvidoval brankářský náhradník Falter. Ve 34. minutě však už ani on nedokázat zareagovat na teč Jakuba Schleisse, který vložil hokejku do rány Dominika Kubalíka.

Největší šanci Brna ve druhé třetině následně nevyužil Jan Hruška, který byl při své kličce pravděpodobně faulován, což rozhodčí nepotrestali. Po čtyřiceti minutách hry tedy Brno prohrávalo 0:4 a mělo minimální šanci na bodový zisk v zápase.

Ve třetí třetině už Kometa jen marně bušila do koncentrované plzeňské obrany. V závěru navíc ještě Schleiss svým druhým gólem v zápase pečetil skóre na 5:0 pro Plzeň, která v nové sezoně poprvé vyhrála na venkovním ledě.

HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. J. Sýkora (Pletka, Divíšek), 5. Lev (Pulpán, Balej), 10. Divíšek (Pletka, Moravčík), 34. Schleiss (Kubka, Kubalík), 55. J. Sýkora (Pletka, Kubka). Rozhodčí: Čech, Homola – Kis, Lučan. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 6670.

Sestavy:

Brno: Čiliak (10. Falter) – Kuboš, Jan Hanzlík, Dlapa, König, Ptáček, Malec – P. Ton, Ostřížek, J. Hruška – T. Svoboda, V. Němec, Vondráček – Jakub Svoboda, L. Čermák, Dočekal – P. Mrázek, Raška, Kusko. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.

Plzeň: Machovský – Kadlec, Pulpán, Mozík, D. Boháč, Kubka, Moravčík – Kratěna, Simon, Lev – J. Sýkora, Divíšek, Pletka – Balej, T. Sýkora, Johnson – Schleiss, M. Beran, Kubalík. Trenéři: Razým, Michal Straka a J. Špaček.

Autor: David Nekvinda