Hokejisté pražské Sparty vyhráli ve šlágru 40. kola extraligy nad Plzní 4:3 po samostatných nájezdech a v čele tabulky unikli druhým Indiánům na rozdíl dvou bodů. Svěřenci trenéra Josefa Jandače také ukončili dvanáct zápasů trvající vítěznou sérii Plzně, která ale i poosmnácté v řadě bodovala. V desáté sérii duel rozhodl svým třetím úspěšným nájezdem Petr Tenkrát.

Úvod zápasu šance nenabídl, přestože Sparta měla brzy přesilovku po Jeřábkově vyhození puku do hlediště a Plzeň pak také hrála vpočetní výhodě po faulu Ivana Rachůnka. Vpáté minutě se už ale Sparta radovala zvedení, když Forman objel branku a ulevé tyče překvapil gólmana Svobodu. Další možnost měl Ton, který zakončil po nedovoleném zákroku Modrého těsněmimo.

Plzeň se ubránila a v10.minutě zahrozil vúniku Martin Heřman. Vzápětí předvedli parádní kombinace vpřečíslení proti jedinému bekovi Kučnému Kovář sDudou, který svou 22.trefou vsezoně vyrovnal. Indiáni pak byli nebezpečnější, ale opět Duda, Andrašovský ani Stránský na Pöpperleho nevyzráli. Na druhé straně neuspěl Yorick Treille, ale v18.minutě jeho bratr Sacha uvolnil Formana, který svou druhou brankou večera a celkově pátou vtomto ročníku vrátil lídrovi vedení.

Ve druhé třetině nejdříve při trestu Kočího podržel domácí Pöpperle, jehož ani dvakrát nepřekonal zblízka Pletka. Ve 29.minutě ale nabil na levý kruh Kovář Kaberlemu, jenž bombou klevé tyči smazal ztrátu. Ale jen na 21vteřin, protože odpověď Sparty byla blesková.

Broš našel zpoza branky mezi kruhy Ivana Rachůnka, jehož přihrávku tečoval nekrytý Sacha Treille. Stránského šanci na vyrovnání pokryl Pöpperle. Plzeň se ubránila při Hanzlíkově trestu a sama nezužitkovala vyloučení Kučného. Naopak voslabení zahrozili Broš sIvanem Rachůnkem.

Na začátku závěrečné části hrála Sparta téměř čtyř minuty voslabení, ztoho išest sekund ve třech proti pěti, protože Foster iPacovský vyhodili puk do hlediště. Mohla ale přitom zvýšit náskok, když po zaváhání Kaberleho unikl Ivan Rachůnek, ale blafák zakončil mimo. V54.minutě šel znovu za vyhození puku pykat Sacha Treille, vpočetní výhodě fauloval Philipp unikajícího Pletku, který ztrestného střílení srovnal na3:3.

Prodloužení ovítězi nerozhodlo a zápas rozuzlil až 20.nájezd, který proměnil Tenkrát.

HC Sparta Praha– HC Plzeň 1929 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1–0:0)

Branky a nahrávky: 5.Forman (Lapšanský), 18.Forman (S. Treille), 30.S. Treille (I. Rachůnek, Broš), rozhodující sam. nájezd Tenkrát– 10.Duda (Jan Kovář), 29.Kaberle (Jan Kovář, Petruška), 54.Pletka ztrestného střílení. Rozhodčí: Hradil, Trombík– Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:7, navíc Philipp (Sparta) 10min. Bez využití. Diváci:7727.

Sestavy:

Sparta: Pöpperle– Krstev, Sersen, Milam, Kučný, Philipp, D. Kočí, Košťálek– Pacovský, Broš, I. Rachůnek– Ton, Bližňák, Tenkrát– Y. Treille, Foster, T. Rachůnek– S. Treille, Lapšanský, Forman. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

Plzeň: A. Svoboda– St. Pierre, Modrý, J. Jeřábek, Kaberle, Vykoukal, Jiří Hanzlík, Kinrade– Duda, Jan Kovář, Pletka– Stránský, Martin Straka, Andrašovský– Michal Dvořák, Pitule, Johnson– Vostřák, M. Heřman, Petruška. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.