Góly v početní nerovnováze, dvěma v přesilové hře a třetím v oslabení, knockautovali naposledy Kladno na jeho ledě. Sami neinkasovali a potřetí v řadě tak hokejisté celku Plzeň 1929 brali plný počet bodů. V extralize jsou indiáni pátí a v pátek po lehkém vydýchnutí vyzvou v ČEZ Areně na souboj od 17.30 hodin vedoucí Vítkovice.

A lídra, s nímž předtím v Ostravě prohráli 2:5, mohou Plzeňští z čela sesadit. „Od prvního jsme tři body, takže možné to je. Ale tím se nezabýváme, důležité je znovu maximálně bodovat. Vždyť třeba zase před desátými Vary máme jen pětibodový náskok,“ upozornil plzeňský asistent Milan Razým, že přesypat se to může nahoru i dolů. „Kluci měli v pondělí po více než měsíci den volna. Takže doufáme, že si odpočali a zůstaneme na vítězné vlně.“

V extralize se totiž poprvé od startu v úvodu září nehrálo úterní kolo. Na pořadu byla jen dohrávka, v níž právě Vítkovice po střetnutí s obhájci titulu z Karlových Varů musely skousnout první domácí porážku. „Ani my jsme ve Vítkovicích nesehráli špatný zápas, bohužel výsledek tomu neodpovídal,“ připomněl Razým. „Soupeři teď chceme porážku oplatit. Čeká nás ale jeden z nejsilnějších týmů v lize.“

Oceláři při výpadech ven těží z důrazné defenzivy i předností svých vysokých hráčů. Navíc teď získali do obrany z NHL dalšího obra Marka Malíka. „Mají i výborného gólmana, bude to boj, ale doma o nějaké další ztráty nestojíme,“ vyhlásil asistent.

Do bitvy vyrazí Plzeňští ve vítězné sestavě z nedělního kola včetně hostujícího brankáře Dušana Salfického. „Salfický nastoupil třikrát a pokaždé jsme vyhráli. Navíc vychytal nulu na Kladně, takže ta volba je jasná,“ uvedl Razým. Mimo hru zůstává dál jen obránce O´Brien.

Až šest zraněných hráčů naopak hlásí Vítkovice. Z minulých pěti utkání vyhráli Ostravané jen jednou a přišli o náskok v čele tabulky. Na západ Čech vyrazili vzhledem k počasí už ve čtvrtek.

Zápas 16. kola extraligy začíná v plzeňské ČEZ Areně v tradičních 17.30.